اخبار ورزشی

شگفتی تکمیل نشد / نبرد شهرداری ارومیه و طبیعت به بازی سوم کشید

به گزارش خبرگزاری خبر فوری از آذربایجان‌غربی، دومین روز دور برگشت مرحله یک چهارم نهایی مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر مردان ایران شامگاه دیشب (شنبه ۲۶ اسفند) با دو دیدار پیگیری می‌شود.

در نخستین مسابقه تیم‌های شهرداری ارومیه و طبیعت در حالی به مصاف یکدیگر رفتند که نماینده ارومیه در دیدار دور رفت سه بر دو به پیروزی رسیده بود و شاگردان عبدالرضا علیزاده برای صعود به مرحله نیمه‌نهایی تنها به یک برد دیگر نیاز داشتند، اما طبیعت این روند را تغییر داد و سه بر دو به پیروزی رسید تا دو تیم از نظر برد یک بر یک مساوی شوند.

در ست نخست این مسابقه تیم شهرداری ارومیه ۲۵ بر ۲۲ به پیروزی رسید تا طرفداران این تیم سرود پیروزی بخوانند و به برد تیم شهر ارومیه شوند، اما در ست دوم طبیعت ۲۵ بر ۲۱ نتیجه را جبران کرد و دو تیم یک بر یک در ست شماری برابر شدند.

در ست سوم نیز طبیعت نمایش بهتری نسبت به شهرداری ارومیه داشت و ۲۵ بر ۲۰ به پیروزی رسید تا دو بر یک در ست شماری پیش بیافتد، اما شهرداری ارومیه در ست چهارم دوباره قدرت خود را به حریف دیکته کرد و ۲۵ بر ۲۰ به پیروزی رسید تا مسابقه به ست حساس پنجم برسد.

ست پنجم این دیدار با امتیاز ۱۵ بر ۱۲ به سود طبیعت به پایان رسید تا شاگردان ابراهیم وادی شکست دور رفت را جبران کنند و تعیین تیم صعود کننده این رقابت به بازی سوم کشیده شود.

محمد شاهمیری و علی‌اصغر حاجی کاظمی، ناظران این مسابقه جذاب بودند که به مدت ۱۵۱ دقیقه طول کشید.

محمد محبوب عشق‌دوست، اسماعیل رزقی و مهرداد شوشتری نیز به عنوان داوران اول، دوم و ویدئوچک، در این مسابقه نقش آفرینی کردند و قضاوت این دیدار را انجام دادند.

تیم طبیعت اسلامشهر نخستین حضور خود در لیگ برتر مردان را تجربه می‌کند اما نماینده والیبال ارومیه سه مقام نایب قهرمانی و هشت مدال برنز لیگ برتر در گنجینه افتخارات خود دارد و تاکنون به مقام قهرمانی نرسیده است.

طبیعت در پایان مرحله مقدماتی ۱۸ برد و ۵۱ امتیاز در جدول ثبت کرد و به عنوان تیم دوم راهی این مرحله شد تا رقیب شهرداری ارومیه در مرحله نخست حذفی شود.

شاگردان ابراهیم وادی در دو مسابقه مرحله گروهی نماینده ارومیه را از پیش رو برداشتند که دیدار دور رفت ۱۵ آذر سه بر یک و دور برگشت نهم اسفند سه بر دو به سود طبیعت شد اما در این دیدار شهرداری ارومیه انتقام شکست‌های پیشین را از حریف گرفت و بردی ارزشمند به دست آورد.

شهرداری ارومیه در ابتدای دور برگشت لیگ برتر مردان با پنج برد و ۱۳ امتیاز در جایگاه دوازدهم قرار داشت و با نمایش بازی‌های خوب در دور برگشت و کسب ۹ برد دیگر در پایان مرحله مقدماتی با ۱۴ پیروزی و ۳۹ امتیاز، به رتبه هفتم رسید تا ضمن پنج پله صعود در جدول به مرحله یک چهارم نهایی صعود کند.

میلاد تقوی رئیس جدید فدراسیون والیبال، وحید مرادی نایب رئیس اول، نیلوفر حجتی، محمود افشاردوست، پیمان اکبری، بهروز عطایی و … از جمله تماشاگران این مسابقه بودند.

نکته جالب این دیدار حضور سه نسل وادی در سالن بود که ابراهیم وادی به عنوان سرمربی تیم طبیعت را هدایت می‌کرد، محمدطاهر وادی و پسرش (سینا) که از جایگاه تماشاگران این دیدار را نظاره‌گر بودند.

دیدار سوم دو تیم طبیعت و شهرداری ارومیه روز دوشنبه ۲۸ اسفند در سالن فدراسیون والیبال برگزار می‌شود.

تیم‌های شهداب یزد و ایفاسرام اردکان در دیگر مسابقه روز دوم دور رفت مرحله یک چهارم نهایی از دقایقی دیگر به مصاف هم می‌روند. دیدار نخست دو تیم سه بر یک به سود مدافع عنوان قهرمانی به پایان رسید.

انتهای پیام/

بخش ورزشی

با استفاده از تحلیل‌های دقیق و ارائه‌ی آمار و ارقام، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی داده‌ها و آمارهای جالب و کاربردی درباره‌ی عملکرد تیم‌ها، بازیکنان و رویدادهای ورزشی می‌پردازم. هدفمندی خود را در افزایش دانش و اطلاعات ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای داده‌های جذاب و آماری ورزشی همراه شوید.