اخبار ورزشی

مقایسه جالب بین پرسپولیس و استقلال در سال ۱۴۰۲

آفتاب‌‌نیوز :

سال ۱۴۰۲ درحالی به پایان رسید که استقلال صدرنشین لیگ برتر است و با اختلاف ۳ امتیازی نسبت به پرسپولیس در صدر جدول حضور دارد. آبی‌ها درحالی مدعی شماره یک قهرمانی به حساب می‌آیند و بالاتر از رقیب سنتی قرار دارند که سال ۱۴۰۲ را هم بالاتر از پرسپولیس شروع کردند. آن روز‌ها استقلال و سپاهان مدعیان اصلی قهرمانی بودند و پرسپولیس شانس کمتری نسبت به این دو تیم داشت.

خیلی‌ها فکرش را نمی‌کردند که پرسپولیس بتواند قهرمان لیگ شود، ولی در نهایت این اتفاق افتاد و پرسپولیس هر ۷ بازی پایانی خود را در فصل قبل برد تا یک اتفاق رویایی را رقم بزند. شاگردان یحیی گل‌محمدی با اینکه سال قبل را پایین‌تر از استقلال و سپاهان شروع کردند، ولی در نهایت با شکست دادن رقبا موفق شدند قهرمان لیگ شوند. آن‌ها همچنین جام حذفی را هم بالای سر بردند و با شکست دادن استقلال در یک بازی جذاب موفق شدند همه جام‌های ممکن را در فصل قبل مال خود کنند.

در واقع استقلال ۱۴۰۲ را بالاتر از پرسپولیس شروع کرد و البته به پایان رساند. با این حال در این بین پرسپولیس بود که همه جام‌ها را درو کرد و قهرمانی‌ها را بدست آورد. حالا استقلال دوباره بالاتر از پرسپولیس قرار دارد و سال جدید را بالاتر از رقیب همیشگی شروع کرده است. با این حال پرسپولیسی‌ها امیدوار به تکرار اتفاقات فصل قبل هستند، ولی شرایط استقلال هم با نکونام فرق کرده و این تیم سخت امتیاز می‌دهد.

بخش ورزشی

با استفاده از تحلیل‌های دقیق و ارائه‌ی آمار و ارقام، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی داده‌ها و آمارهای جالب و کاربردی درباره‌ی عملکرد تیم‌ها، بازیکنان و رویدادهای ورزشی می‌پردازم. هدفمندی خود را در افزایش دانش و اطلاعات ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای داده‌های جذاب و آماری ورزشی همراه شوید.