اخبار عمومی

سرانه فضای آموزشی مشهد مقدس یک متر مربع افزایش یافت – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، سیدامیر شوشتری در اجلاس رؤسای ادارات آموزش و پرورش استان خراسان رضوی که در محل دبیرستان خیام نیشابور برگزار شد، اظهار کرد: چهار هزار کلاس درس علاوه بر اعتبارات نوسازی در روال ساخت قرار دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی افزود: طی دو سال گذشته به منظور جلوگیری از خالی بودن کلاس‌های درس تعداد زیادی از دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان را در مدارس به کارگیری و حق الزحمه آنان را طبق قانون حق التدریس واریز کردیم.

وی با اشاره به اینکه استان ما بالاترین آمار نیروهای خرید خدمات را در کشور داراست ادامه داد: طبق گفته وزیر آموزش و پرورش نیروهای خرید خدمات در روال جذب قرار دارند و در برگزاری آزمون‌های استخدامی به همین منظور برای آنان سهمیه‌های خوبی قائل شده‌ایم.

شوشتری با اشاره به اینکه امسال بعد از مهرماه حدود دو هزار نیروی خرید خدمات به آموزش و پرورش استان اضافه شدند گفت: خوشبختانه توانستیم حق الزحمه نیروهای خرید خدمات را تا قبل از عید پرداخت کنیم

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی تصریح کرد: در سه سال گذشته یک متر مربع سرانه آموزشی در حاشیه شهر مشهد مقدس افزایش داشته است. هرچند سرانه آموزشی خراسان رضوی نسبت به کشور پایین‌تر است اما با اجرای طرح مولد سازی تلاش داریم تا این رقم را به بالاترین حد ممکن برسانیم.

وی با اشاره به اینکه چهار هزار کلاس درس علاوه بر اعتبارات نوسازی در روال ساخت قرار دارد گفت: سرانه آموزشی حاشیه شهر مشهد از ۱‌.۸ به ۲.۸ مترمربع افزایش یافته است.

شوشتری با بیان اینکه برای آنلاین جدید ۹ هزار نفر نیروی جدید در آموزش و پرورش استخدام خواهند شد اظهار کرد: هیچ مدرسه کانکسی در استان بالای ده نفر وجود ندارد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی ضمن اشاره به رتبه بندی فرهنگیان، این طرح را یکی از اقدامات بزرگ دولت سیزدهم در راستان ارتقا شأن و منزلت فرهنگیان دانست و گفت: این اقدام علاوه بر اثربخشی بر کیفیت تعلیم و تربیت باعث شده است بسیاری از نیروهایی آموزش و پرورش که در دیگر ادارات فعالیت می‌کنند خواستار بازگشت به مدرسه شدند.

وی تصریح کرد: در تابستان امسال اجرایی سازی ۸۰ درصد سند تحول بنیادین در مدارس نمونه استان به انجام می‌رسد تا بتوانیم شاهد دانش آموزانی توانمند با شایستگی‌های اخلاقی و زیستی و اجتماعی باشیم.

گفتنی است؛ آموزش و پرورش استان خراسان رضوی در اجرای سند تحول بنیادین جزو پنج رتبه نخست کشور است.