اخبار ورزشی

کانادا و ایرلند گزینه‌های خوبی برای تیم‌ملی هستند/با این شرایط بازی با تیم‌های بزرگ شدنی نیست

هومن افاضلی گفت: فکر می کنم این افراد 50 سال از فوتبال عقب هستند یا به دنبال داستان دیگری هستند، در این تیم تیم چهارم هستند، ما با کیفیت هستیم و برای کسب نتایج غیرمنتظره تلاش می کنیم.

این آمریکا با گروه 1998 بسیار متفاوت است

وی درباره وضعیت تیم های گروه B جام جهانی قطر گفت: انگلیس در دفاع، حمله و حتی دفاع به حمله متعادل است و بازی را از حمله به دفاع تغییر می دهد. علاوه بر تعادل تیم، از نظر فردی نیز کیفیت بالایی دارد. این تیم در طول سال ها نشان داده که یکی از مدعیان برتر این مسابقات است و یکی از معدود سال های باکیفیت است.

این کارشناس فوتبال با اشاره به تیم آمریکا گفت: این تیم از نظر کیفی با تیم سال 1998 تفاوت زیادی دارد. برخی لیگ MLS را تماشا خواهند کرد، اما این تیم لژیونرهای زیادی دارد که در تیم های بزرگ اروپایی مانند بارسا، چلسی و دورتموند بازی می کنند. مطمئناً این می تواند روی هماهنگی تیم آمریکایی تأثیر بگذارد، اما آنها از کیفیت بدنی بالایی برخوردار هستند. بنابراین از نظر کیفیت فردی، اصلاً قابل مقایسه با تیم 98 نیست. در آن بازی آمریکا از نظر کیفیت تیمی از ما بهتر بود اما خدا رحمت کند و بردیم.

افاضلی درباره آخرین نفر از سه تیم اوکراین، ولز و اسکاتلند گفت: هرکس بیاید رقیب سرسختی برای ما خواهد بود. اگر به لیگ آنها نگاه کنیم، می بینیم که شرایط خوبی دارند. فقط اوکراین به دلیل مشکلات جنگ می تواند شرایط متفاوتی داشته باشد، اما آنها بسیار با انگیزه هستند. ممکن است در مسائل نظامی هم شرایط خوبی وجود نداشته باشد که در این صورت دیگر کشورهای اروپایی به این گروه کمک خواهند کرد.

وی افزود: سه تیم حاضر در مرحله پلی آف از نظر سازماندهی بهتر از ما هستند. هر دو تیم بریتانیا از نظر بدنی نیز بسیار بهتر از ما هستند و همه اینها شرایط بدنی بهتری نسبت به ما را برای همه تیم ها سخت می کند. باید حقیقت را بپذیریم و به مردم اطلاعات نادرست ندهیم، زیرا ممکن است بعد از جام جهانی به فوتبال بدبین شود.

وقتی فدراسیون پولی برای کادرفنی خود ندارد، بازی با برزیل و آرژانتین مسخره است

این کارشناس فوتبال با بیان اینکه با وجود اینکه باید یک مسابقه تدارکاتی تیم ملی را برگزار کند، اما تمرکز فدراسیون فوتبال روی مبارزات مدیریتی است، گفت: امیدوارم هر چه زودتر مشکلات مدیریتی حل شود. در غیر این صورت شرایط بسیار سختی بر فوتبال ما حاکم خواهد شد. فوتبال ما ابتدا باید تثبیت شود. منابع اقتصادی تقریبا بسته است و پولی به فدراسیون نمی رسد. ظاهراً هیچ تلاشی برای تأمین منابع مالی نمی شود و همه درگیر بحث عزل و مجمع و … هستند.

وی افزود: نباید خودمان را گول بزنیم. برای بازی بسیار خوب با تیم های برتر، مسائل سیاسی وجود دارد که ابتدا کار را سخت می کند. علاوه بر این، منابع اقتصادی نیز باید در نظر گرفته شود. بازی با تیم های بزرگی مانند برزیل و آرژانتین زمانی که فدراسیون فوتبال توانایی پرداخت کادرفنی را ندارد، مضحک است. حتی اگر در این زمینه تلاش کنند اما به نظر نمی رسد آماده بازی باشند.

افاضلی گفت: به همین دلیل باید این بازی ها را شبیه سازی کنیم. مثلا فوتبال کانادا به آمریکا نزدیک است و می تواند گزینه شبیه سازی خوبی باشد. یا چیزی شبیه به ایرلند، ولز و اسکاتلند می تواند گزینه خوبی برای تیم ملی باشد. به طور کلی، باید ببینیم که آیا این کار می کند یا خیر.

صحبت از اندازه سرمربی تیم ملی، یک راه حل شخصی است

وی درباره شایعاتی مبنی بر ادامه یا پایان همکاری با تیم ملی گفت: وقتی تیمی با کارمند به مسابقات جهانی می رود ارزش دارد که با تیم به تیم ملحق شود. صحبت در مورد اندازه مربی و … کمی شخصی به نظر می رسد. در این امر تکبر و شکر و ناسپاسی وجود دارد. در گذشته این مسائل در کشور ما مرسوم نبود و نمی‌دانم چرا این اتفاق افتاد، اما در کل هرکسی که تیم جام جهانی را هدایت می‌کند باید در این رقابت‌ها هم روی نیمکت بنشیند.

یک کارشناس فوتبال کشورمان با بیان اینکه عدم انعقاد قرارداد برای مربیان تیم های ملی باعث ایجاد شایعات شده است، گفت: فدراسیون فوتبال باید صادقانه با شهروندان صحبت کند و تصمیم خود را به اطلاع آنها برساند. کارکنان و مربیان در این مرحله نیاز به حمایت قوی دارند. وقتی در مورد این چیزها سکوت می شود، روی سرمربی هم تاثیر می گذارد. اگر تصمیم بر حفظ اسکوچیچ است، باید به طور مشخص اعلام شود و قرارداد دستیارانش تمدید شود. حالا دیگر زمانی برای تلف کردن نداریم. ما برای تحقق رویاها و آرزوهایمان وقت نداریم. ما برای انجام کارهای عجیب و غریب پول نداریم.