اخبار عمومی

افتتاح همزمان ۸۶ پروژه آموزشی در استان کردستان – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین؛ فرماندار سنندج ظهر پنج شنبه در ابتدای مراسم افتتاح همزمان ۸۶ پروژه آموزشی استان که در مدرسه دخترانه ۱۸ کلاسه حیرت سجادی برگزار شد، اظهار کرد: ناحیه یک سنندج بزرگترین اداره آموزش و پرورش در سطح استان کردستان و بیش از سه هزار و ۶۰۰ فرهنگی همکار و معلم در این ناحیه فعالیت دارند.

حسن عسکری با اشاره به کمبود فضای آموزشی در سطح استان کردستان افزود: متأسفانه سرانه آموزشی در ناحیه یک سنندج سه و دو دهم متر مربع است که میزان استاندارد فضای آموزشی جهانی ۸ متر و میانگین استانی ۴ و هفت دهم درصد است و میانگین کشوری ۵ متر مربع است که این شاخص در ناحیه یک سنندج از همه این ارقام کمتر است.

وی گفت: شهرستان سنندج که جمعیت بیشتر آن در نواحی حاشیه و حاشیه نشین هستند که انتظار داریم مسئولان کشوری و وزارت آموزش و پرورش با تخصیص اعتبارات بیشتر در زمینه نهضت مدرسه سازی کمک و توجه بیشتری به این نواحی داشته باشند.

فرماندار سنندج تصریح کرد: هم اکنون پروژه حیات طیبه که از سال ۹۰ شروع شده به آثار استانی تبدیل شده که انتظار می‌رود با تخصیص اعتبار به این پروژه این امر مهم تحقق یابد چرا که ۶۴ کلاس آموزشی به فضای آموزشی اضافه می‌شود.

عسکری بیان کرد: مدرسه دخترانه‌ای که امروز به بهره‌برداری رسیده در منطقه کمتر برخوردار شهر سنندج احداث شده و یک‌هزار و ۲۰۰ دانش‌آموز را قرار است در خود جای دهد و این پروژه ۴ ماه از اسکلت و سازه آن با همت جهادی تلاشگران سازندگی به اتمام رسید و امروز به بهره برداری رسید.