اخبار ورزشی

طلب فصل قبل خودمان را از چه کسی باید بگیریم؟

آفتاب‌‌نیوز :

بازیکنان استقلال شامگاه سه‌شنبه به باشگاه فراخوانده شدند و همگی خوشحال و خندان از آن‌جا بیرون آمدند، چون قسمتی از مطالبات خودشان را دریافت کردند. البته آن‌ها در لابلای این فرایند مالی با مدیریت استقلال و به‌ویژه علی خطیر هم گفتگو کردند و میان این بحث‌ها حرف‌های جالبی نیز مطرح شد. بحث‌هایی که در روز‌های آینده یا می‌تواند فضا را به مراتب از گذشته آرام‌تر کند یا این‌که دوباره شاهد اتفاقات عجیب و غریب خواهیم بود…

طلب فصل قبل چه می‌شود؟

پولی که بازیکنان استقلال سه‌شنبه شب گرفتند در واقع برای لیگ بیست‌وسوم یعنی همین فصل جاری است. آن‌ها ۱۰ درصد از مطالبات خود برای این فصل را دریافت کردند، اما حالا شرایط برایشان از یک بابت فوق‌العاده حساس شده است؛ مردان جوادنکونام به‌طور متوسط هنوز ۳۰ درصد از مبلغ قرارداد فصل قبل خود را دریافت نکرده‌اند البته این درصد درمورد افراد مختلف متفاوت است و این دقیقا همان نکته‌ای است که آبی‌پوشان در جریان ملاقات با علی خطیر روی آن دست گذاشتند.

یکی از بازیکنان استقلال سه‌شنبه شب پس از پایان این جلسه به شرط محفوظ ماندن نامش به خبرورزشی گفت: در هر خانواده‌ای اختلاف پیش می‌آید. ما دشمن علی خطیر نیستیم، ولی قاعدتا باید مسائل مالی خودمان را دنبال کنیم. در همین جلسه سه‌شنبه شب یکی از بازیکنان استقلال به آقای خطیر گفت: استقلال فصل قبل سه بار مدیر عوض کرد، اما این سه نفر در مجموع ۱۰ درصد از مطالبات لیگ بیست‌ودوم ما را هم ندادند. الان به باشگاه دعوت شده‌ایم و ۱۰ درصد از مبلغ مربوط به این فصل یعنی لیگ بیست‌وسوم را گرفتیم، اما آقای مدیر سوال ما اینجاست که باقیمانده مطالبات فصل قبل خودمان را باید از چه کسی بگیریم؟ ما قرارداد بستیم و روی این پول حساب کرده‌ایم. طبیعی است که بچه‌ها به دنبال حق خودشان باشند. ما چیزی که در قرارداد ثبت شده را می‌خواهیم و اضافه بر آن که از باشگاه نمی‌گیریم. الان روند پرداخت مطالبات این فصل شروع شده، ولی رقم قابل‌ملاحظه‌ای از طلب فصل قبل ما هنوز مانده که نمی‌دانیم تکلیفش چه می‌شود. این دقیقا همان مسئله‌ای است که ما را نگران کرده و از شما می‌خواهیم راه حلی در موردش ارائه کنید.

وعده ویژه مدیرعامل

از قرار معلوم علی خطیر هم در جریان این جلسه به بازیکنان استقلال وعده ویژه‌ای داده و حرف مهمی را به شاگردان جواد نکونام زده است. همین بازیکن در ادامه صحبت‌هایش با خبرورزشی گفت: آقای خطیر به بچه‌ها گفت: من در روز‌های آغازین حضورم ۴۲میلیارد تومان به باشگاه تزریق کردم که با اتکا بر آن قسمتی از مطالبات فصل قبل خودتان را دریافت کردید الان هم بابت این فصل ۱۰ درصد پرداختی داشتم و سعی می‌کنم روند مذکور همچنان ادامه پیدا کند. این مسئله را فراموش نکنید که من می‌توانستم آن ۴۲میلیارد را هم بابت قرارداد همین فصل شما خرج کنم و اگر چنین کاری می‌کردم، حداقل به خاطر لیگ بیست‌وسوم تا الان دغدغه‌ای نداشتم، اما مطالبات فصل گذشته شما را فراموش نکردم و همان پرداخت ۴۲میلیاردی نشان داد که خودم را متعهد می‌دانم. الان هم در کمال صداقت به شما می‌گویم ما بابت فصل قبل رقمی را به خاطر بحث تبلیغات طلب داریم که کاملا آن را برای بدهی فصل قبل شما بازیکنان کنار گذاشته‌ام.

اصلا هماهنگ کرده‌ایم که هر وقت این پول به حساب باشگاه آمد صرف مخارج جاری باشگاه نشود و مستقیم در اختیار شما قرار بگیرد. اگر این طلب همین فردا به حساب استقلال واریز شد ۲۴ ساعت پس از آن مطالبات فصل قبل را می‌دهم و اگر ۲۰ روز دیگر هم پول ما را دادند، دوباره طبق حرفی که زده‌ام عمل می‌کنم و مطالبات شما را می‌دهم از این بابت خیالتان راحت باشد.

بخش ورزشی

با استفاده از تحلیل‌های دقیق و ارائه‌ی آمار و ارقام، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی داده‌ها و آمارهای جالب و کاربردی درباره‌ی عملکرد تیم‌ها، بازیکنان و رویدادهای ورزشی می‌پردازم. هدفمندی خود را در افزایش دانش و اطلاعات ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای داده‌های جذاب و آماری ورزشی همراه شوید.