اخبار عمومی

از مرگ بر اسرائیل تا جِی سی بی در حسن آباد!

خیلی برام جالب بود که چطور ممکنه در این آشفته بازار کشور و وضعیت نافرجام برجام همچین برندی داخل کشور آن هم وسط پایتخت مشغول به فعالیت باشه. یکی از معروفترین برندهایی که با بولدوزرهاش شهرت خاصی در جهان داره. مهم تر از اون همدستی این شرکت در جنایات جنگی اسرائیل هستش! شاید برای مخاطب اینطور متصور بشه که شرکت جِی سی بی، چی هستش؟ در پاسخ به این سوال باید اذعان کنم که دهکده فلسطینیان در کرانه باختری به وسیله نیروهای اسرائیلی با همدستی شرکت جِی سی بی تخریب می شه، در حالی که عمل فوق به عنوان یک جنایت جنگی از طریق دادگاه بین المللی شناخته میشه. چیزی که خیلی برای من جالب هستش اینکه قانون گذار حزب کارگر، موضوع رو در پارلمان انگلستان مطرح کرد و اذعان داشت تحقیقاتی در این زمینه آعاز شده.

۶ سال پیش کمپین گروه انگلیسی جنگ خود خواسته گزارشی رو درباره استفاده ماشین های سنگین جِی سی بی در نابودی خانه های فلسطینیان ارائه داد، خانه، مساجد و درختان زیتون ویران گردید که همگی برخلاف قوانین بین المللی است. حتی بسیاری از دولت های اروپایی به خاطر زیر پا نگذاشتن حقوق بین الملل حاضر به همکاری با رژیم صهیونیستی نشدند و سعی دارند با تحریم اسرائیل و شرکت هایی که با آنها همکاری دارند از تجاوز به حقوق فلسطینیان جلوگیری کنند. اما سوال من اینجاست که چطور ممکنه که در کشور عزیزمان مسئله فلسطین همیشه جزو اولین اولویت های ما بوده، در ماه مبارک رمضان روز قدس داریم، در نماز جمعه و یا ۲۲ بهمن یکی از معروف ترین شعارهامون مرگ بر اسرائیل هستش… اما الان یکی از بزرگترین همدستان جنایات جنگی اسرائیل در فلسطین بیخ گوش خودمون وسط همین تهران مشغول به کار و فعالیت هستش!!!

نمی دونم باید به مسئولینمون خورده بگیرم یا به ملتمون! البته که ملت بیچاره کاری به این کارا ندارند و اندر احوالات خودشون به سر می برند و البته که شناختی هم نه نسبت به این برند دارن نه اسرائیل! از کل اسرائیل فقط مرگش رو می دونن و انتظار برای نابودیش! اما مثل اینکه رویه عوض شده و عاملان جنایات اسرائیل اومدن وسط شهرمون و دارن فعالیت اقتصادی می کنن. اونم بدون هیچ دغدغه ای…

اما ممکنه بپرسید بولدوزرهای جِی سی بی، چی هستش؟ در جواب این سوال باید بگم که شرکت بریتانیایی جِی سی بی به بولدوزرهای زرد رنگ خودش معروف است. ۶۵ درصد از سهام بازار اسرائیل و ۹۰ درصد از سهام ماشین آلات سنگین در اسرائیل متعلق به این شرکت هستش. در گذشته ماشین های سنگین برای ساخت شهرک های اسرائیلی استفاده می شد اما حالا برای تخریب خانه ها، مساجد و زمین های زراعی فلسطینییان استفاده می شود.

نمی دونم چطوری میشه همچین مسئله ای رو توی ذهن حل کرد. شرکتی که خودش عامل جنایات جنگی هستش وسط پایتخت کشوری که دشمن اصلی و نقاد شماره یک دنیا در رابطه با این جنایات هست و هر روز داره در خیالات خودش پوست این رژیم کودک کش رو می کند! مشغول به فعالیت باشه. نمی دونم شاید اگر مردم مقداری ذهنشون نسبت به این موضوع باز بشه، باورپذیری نابودی اسرائیل براشون کم رنگ بشه و نتونیم براشون جا بندازیم که موضوع از چه قراره و از طرفی دیگه نشه گفت:

ای مسلمان تو به فریاد مسلمان برخیز حاصل آن همه فریاد و ندا نزدیک است

به نظرم خیلی بهتر میشه اگر به دنبال چرایی چگونگی فعالیت این گونه شرکت هایی که مخالف ایدئولوژی کشور عزیزمون هستن و کاملا ضدیت دارن بریم تا مجبور نشیم برای اثبات خودمون از حرف هایی استفاده کنیم که گاها خودمون هم بهش اعتقادی نداریم!

در آخر سخنم را با چند بیت طنز به پایان می رسانم:

به بیداری و یا در حالت خواب خیالت جمع و راحت باشد ارباب
حمایت می شوی هر جا که باشی به هرسوتی که هرجا داده باشی
جنایت هم کنی ما پشتت هستیم شبیه مهره ای در مشتت هستیم
همانا بوق تبلیغات تانیم چونان یابوی در میدان تانیم
ببین اینجا نشستم خاطرت جمع هوادار تو هستم خاطرت جمع
وطن را می فروشم، مَردِ مَردم الهی دور جِی سی بی بِگردم!