اخبار عمومی

آیین پایانی جشنواره رسانه‌ای خزر در چالوس

آیین پایانی نخستین جشنواره رسانه‌ای خزر ۲۷ آنلاین با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در چالوس برگزار می‌شود

آیین پایانی جشنواره رسانه‌ای خزر در چالوسبه گزارش خبرگزاری صدا و سیمای مازندران، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در نشست خبری ویژه برگزاری نخستین جشنواره رسانه‌ای خزر با اعلام اینکه ۸۹ فعال رسانه‌ای ۳۵۱ اثر به این جشنواره ارسال کردند، عنوان کرد: آیین اختتامیه این جشنواره ۲۷ مهرماه سال جاری با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در چالوس برگزار می‌شود.

احسان آهنگر افزود: برگزاری رویداد‌ها و جشنواره‌های رسانه‌ای می‌تواند موجب پویایی بیش از پیش حوزه خبر و اطلاع رسانی این خطه از شمال کشور را فراهم کند.

وی تصریح کرد: مازندران به عنوان قطب گردشگری کشور و به جهت بهره‌مندی از موهبات الهی، می‌بایست از این فرصت طلایی که به عنوان یک ظرفیت بزرگ در اختیار دارد، برای توسعه همه جانبه در حوزه‌های فرهنگی، رسانه‌ای، اجتماعی و … بهره‌گیری نماید.

مدیرکل فرهنگ و ارشاداسلامی مازندران با بیان اینکه اعتلای صنعت گردشگری در مازندران نیازمند برنامه ریزی دقیق و جامع می‌باشد، گفت: بسیاری از کشور‌های پیشرفته و درحال توسعه از گردشگری بهترین بهره را می‌برند و باید این اتفاق برای مازندران نیز رقم بخورد.

آهنگر با اشاره به اینکه رسانه‌ها می‌توانند با آموزش، آگاهی بخشی، معرفی قابلیت‌ها و ظرفیت‌ها، تصویر‌سازی مناسب از ظرفیت‌های گردشگری استان به توسعه صنعت گردشگری در استان کمک کنند، افزود: فعالان رسانه‌ای در استان مازندران با برگزاری جشنواره‌ها و رویداد‌های رسانه‌ای فرهنگی و با تعامل رسانه‌ای مناسب با کشور‌های حاشیه خزر به دنبال توسعه گردشگری استان هستند.

وی با تأکید بر اینکه نخستین جشنواره رسانه‌ای خزر با محوریت گردشگری روز پنجشنبه ۲۷ مهرماه ساعت ۱۸ با حضور دکتر اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان مازندران به میزبانی شهرستان چالوس برگزار می‌شود، گفت: دبیرخانه این جشنواره که با مشارکت خانه مطبوعات استان مازندران، فرمانداری، شهرداری و شورای اسلامی شهر چالوس دایر شده ۳۵۱ اثر دریافت کرده است.

آهنگر عنوان داشت: در بخش اصلی ۳۳۰ اثر دریافت شده که به تفکیک خبر: ۴۰ اثر، گزارش: ۱۱۴ اثر، عکس: ۴۲ اثر، مصاحبه: ۳۶ اثر، چند رسانه‌ای: ۲۸ اثر، مقاله و یادداشت: ۵۳ اثر، صفحه آرایی و طراحی: ۱۲ اثر و کاریکاتور و طنز: ۵ اثر می‌باشد، و یادآورشد: همچنین در بخش ویژه با موضوع مدیریت شهری چالوس، توسعه عمرانی و گردشگری ۲۱ اثر دریافت شده است.

وی خاطر نشان کرد: در کل ۱۰۲ نفر در سایت جشنواره ثبت نام کردند که از استان البرز ۲ نفر، استان تهران ۵ نفر، استان گلستان ۵ نفر، استان خراسان رضوی ۱ نفر، استان گیلان ۲۰ نفر و استان مازندران ۶۹ نفر می‌باشند که از این تعداد ثبت نامی ۸۹ نفر با ارسال اثر در این جشنواره شرکت کردند.