اخبار سلامت

دانشمندان توانستند با نهنگ‌ها احوال‌پرسی کنند!

به گزارش خبرگزاری خبر فوری، در یک مطالعه جدید، محققان دانشگاه کالیفرنیا، دیویس، موسسه SETI و بنیاد نهنگ آلاسکا گزارش دادند که آنها یک “گفتگو” ۲۰ دقیقه‌ای با یک نهنگ گوژپشت داشته‌اند. این گروه در حال مطالعه ارتباط نهنگ گوژپشت در سواحل آلاسکا بودند که یک “سیگنال” زیر آب از تواین دریافت کردند.

بیشتر بخوانید:

کوسه‌ای که در آسمان پرنده شکار می‌کند!/ فیلم

اساساً هدف این گروه برقراری ارتباط آزمایشی با موجودات غیرانسانی و تعیین اینکه آیا ارتباط دو طرفه بین انسان و نهنگ امکان پذیر است یا خیر بود.

دانشمندان توانستند با نهنگ‌ها احوال‌پرسی کنند!

فرد شارپ، یکی از نویسندگان این مطالعه، در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت:« نهنگ‌های گوژپشت بسیار باهوش هستند، سیستم‌های اجتماعی پیچیده‌ای دارند، ابزارهایی می‌سازند، تورهایی از حباب‌ها برای صید ماهی و ارتباط گسترده‌ای با آهنگ‌ها و تماس‌های اجتماعی برقرار می‌کنند.»

نهنگ‌ها با این تماس‌ها به اقیانوس بازگشتند و می‌گویند که وقتی صدای “سلام” را روی یک بلندگوی زیر آب پخش کردند، تواین با سلام خود پاسخ داد و به سمت قایق آنها آمد و دور آن چرخید.

از آنجا، گروه به پخش تماس‌های بیشتری با تواین ادامه داد و او پاسخ داد.

آنها می گویند به مدت ۲۰ دقیقه در مجموع ۳۸ تماس با گوژپشت پخش شد که او با ۳۶ تماس خود پاسخ داد.

منبع: globalnews

۲۲۷۲۲۷

بخش علوم پزشکی

هدفم این است که با ارائه محتواهای علمی و امیدوارکننده، به شما کمک کنم تا از جدیدترین تحقیقات در زمینه سلامتی مطلع شوید و اقدامات مناسبی را برای بهبود و حفظ سلامتی خود بگیرید.