اخبار عمومیکسب و کار خبر فوری

راهنمای خرید کفش بسکتبال

در انتها، لیستی از کفش های بسکتبال مردانه که در کل عملکرد خوبی دارند، ارائه شده است. اما هر کفش بسکتبال برای انواع مختلف بازیکنان یکسان عمل نمی‌کند. بازیکنان گارد به کفشی متفاوت از بازیکنانی که در قسمت مرکز زمین بازی می‌کنند، نیاز دارند.اما چگونه می‌توان فهمید که به چه نوع کفشی نیاز دارید؟ در پاراگراف‌های بعدی، می‌خواهم به جزئیات بیشتری بپردازم و به شما بگویم برای یافتن کفشی که بطورکامل متناسب با نیازهای شما باشد چه نکاتی را باید در نظر بگیرید.

Guide to buying basketball shoes

بیایید در مورد مهمترین ویژگی ها و نکاتی که باید هنگام خرید کفش بسکتبال مردانه در بازار در نظر بگیرید، صحبت کنیم:

چه کفشی برای بسکتبال مناسب است؟ در این مطلب آلبا اسپرت انواع کفش بسکتبال را معرفی می‌کنیم و چگونگی انتخاب بهترین کفش بسکتبال مردانه را آموزش می‌دهیم تا از همان جلسه اولی که پا به زمین بسکتبال می‌گذارید، غوغا براه اندازید.برای دستیابی به این هدف باید سه دسته بندی اصلی را بررسی کنید: ساق کفش، لایه میانی کفش و لایه بیرونی کفش. تعجب نکنید چون در صورت استفاده از این راهنما پیروز میدان خواهید شد.

ویژگی هایی که باید هنگام خرید کفش های مناسب بسکتبال مردانه مورد توجه قرار دهید:

ارتفاع ساق کفش بسکتبال یکی از اصلی‌ترین وجوه تمایز کفش‌ها از یکدیگر است که آنها را مناسب استفاده توسط نوع خاصی از بازیکنان و سبک‌های مختلف بازی می‌کند. با انتخاب ارتفاع ساق مناسب می‌توانید بسیار بهتر از حداکثر پتانسیل مهارت‌ها و توانایی‌های خود استفاده کنید.

سه نوع ساق کفش وجود دارد:

ویژگی اصلی کفش‌های ساق بلند، ساق تقویت شده آنهاست که مچ پا را کامل پوشش می‌دهد.با آنکه ساق بلند باعث سنگین‌تر شدن وزن کفش بسکتبال می‌شود اما حمایت اضافه و همچنین ضربه‌گیری آن برای سبک بازی سنترها و فورواردها ایده‌آل است چون آنها بارهاوبارها در جریان بازی حین ریباند و بلاک‌شات جهش می‌کنند و به محافظت بیشتری از ناحیه مچ پا و همچنین در برابر ضربات وارد شده به پا نیاز دارند.

ساق این نوع کفش بسکتبال تنها مچ پا را می‌پوشاند و از عملکرد همه جانبه ورزشکار پشیبانی می‌کند که به دلیل همین ویژگی، ایده‌آل فورواردها و گاردهای شوتزن با جثه‌های کوچک است.این نوع کفش‌ها همزمان دارای قابلیت محافظت از مچ کفش‌های ساق بلند و قابلیت ارتجاعی کفش‌های ساق‌کوتاه هستند به همین دلیل هم از جهش و هم از چابکی ورزشکار پشتیبانی می‌کنند و او را قادر به بهره از حرکات انفجاری برای کسب امتیاز می‌کنند.

تحرک مچ پا و وزن سبک این کفش‌ها به گاردهای راس و گاردهای شوتزن کمک می‌کند که مدام در حال رفت و برگشت در طول زمین باشند، یعنی لحظه‌ای در حمله مشارکت کنند و لحظه‌ای دیگر به عقب بازگردند تا از سبد تیم خود دفاع کنند. با این کفش‌ها که نرم‌تر از بقیه هستند ورزشکار راحت‌تر حرکت و جنب و جوش خواهد کرد.لایه میانی، ستون فقرات کفش است که باعث می‌شود استفاده از کفش و همچنین پاخور آن راحت باشد.

ارتفاع تخت میانی کفش بسکتبال عاملی تعیین‌کننده است چون فاصله پای شما را از زمین تعیین می‌کند. ارتفاع استاندارد و مشخصی در این زمینه وجود ندارد و بیشتر سلیقه‌ای است با این حال، نباید افراط و تفریط کرد. اگر تخت میانی کفش خیلی بلند باشد پا از زمین فاصله زیادی خواهد گرفت و موجب بی‌ثباتی و مصدومیت‌های احتمالی به دلیل چسبندگی کمتر پای ورزشکار با زمین خواهد شد.اگر تخت میانی کفش بسیار کوتاه باشد، میزان چسبندگی پای ورزشکار با زمین بیشتر می‌شود اما ضربه‌گیری و همچنین تاثیر لایه میانی تقریباً نزدیک به صفر خواهد بود. توصیه می‌کنیم که ارتفاع تخت کفش متعادل باشد یعنی هم ورزشکار احساس چسبندگی به زمین داشته باشد و هم کفش در برابر ضربه از پا محافظت کند.

پرش لایه میانی کفش نشان‌دهنده میزان ضربه‌گیری تخت میانی است. میزان ضربه‌گیری بستگی به نوع فوم بکار رفته در لایه میانی و همچنین فناوری‌های جدیدی دارد که شرکت‌ها از آنها برای کشف تعادل میان لایه‌های بسیار نرم و بسیار سفت استفاده می‌کنند.دلیل تلاش برای یافتن چنین تعادلی این است که اگر لایه میانی بیش از حد نرم باشد آنگاه خاصیت ارتجاعی نخواهد داشت و نیازهایی بازیکنان سرعتی مانند گاردها را تامین نخواهد کرد. از سوی دیگر، لایه‌های میانی خیلی سفت نیز به اندازه کافی ضربه‌گیر نخواهند بود و حمایت مورد نیاز بازیکنان جهشی مانند فورواردها تامین نمی‌شود.

یا یافتن تعادل مناسب، کفش هم قابلیت ارتجاعی خواهد داشت و هم قابلیت ضربه‌گیری. این ویژگی را می‌توانید با انتقال وزن روی پاشنه پا ،همانگونه که نشان داده شده، بررسی کنید.لایه بیرونی، کف کفش است که با زمین تماس دارد و شما را قادر می‌سازد که چابک و فرز باشید. به همین دلیل مهم است که کف کفش بسکتبال مردانه نه تنها به زمین چسبندگی بلکه دوام زیادی هم داشته باشد.برای دستیابی به چنین هدفی مهم است که دو معیار را بررسی کنید.

کفش بسکتبال باید چگونه باشد؟

تقسیم بندی کف کفش بر مبنای استفاده در فضای باز یا سرپوشیده است. کف کفشی که برای زمین سرپوشیده طراحی شده تقریبا نرم است و به زمین بسکتبال که گرد و خاک دارد می‌چسبد. اما کف کفش‌های بسکتبال طراحی شده برای زمین‌های سرباز سفت است و دوام بیشتری در زمین‌های بسکتبال سفت و سخت دارد.

انتخاب نادرست باعث خواهد شد که در جریان بازی مدام سُر بخورید و همچنین کفش سریع فرسوده شود. به همین دلیل برای انتخاب لایه بیرونی مناسب ابتدا باید تصمیم بگیرید که در چه نوع زمینی قرار است بازی کنید. پس از آن باید میزان سفت یا نرم بودن کف کفش را بررسی کنید.یا باید در مورد کفش موردنظر و ویژگی‌هایش تحقیق کنید یا ناخن خود را روی کف کفش بکشید. اگر جنس آن سفت باشد مناسب استفاده در زمین‌های سر باز است اما اگر نرم باشد آنگاه باید از آن در زمین‌های سرپوشیده استفاده کرد.

الگوی لایه بیرونی کفش در واقع الگوی لاستیکی است که تعیین کننده میزان چسبندگی کفش به زمین است. برای اینکه کفش چسبندگی بیشتری به زمین داشته باشد الگوی کف آن باید چندجهتی باشد. چندبعدی بودن یعنی اینکه الگوی کف کفش به سمت تمام جهت‌ها باشد، همانگونه که در عکس سمت چپ نشان داده شده است. چنین الگویی باعث می‌شود تا ورزشکاران از چابکی خود بهره ببرند.

با رعایت این سه دسته‌بندی و امتحان کردن کفش‌های مختلف قادر به یافتن کفش ایده‌آل خود در کمترین زمان ممکن خواهید بود. آیا از این راهنما برای خرید کفش بسکتبال مردانه مناسب خود استفاده کرده‌اید؟ عکس کفش خود را که با استفاده از این راهنما خریدید با ما در اینستاگرام یا فیسبوک به اشتراک بگذارید.

بهترین مدل های کفش بسکتبال مردانه

کفش بسکتبال از کجا بخرم؟ در ادامه لیستی از بهترین کتانی های بسکتبال مردانه موجود در بازار برای راحتی انتخاب شما لیست شده اند. معیار انتخاب های ما راحتی و نظر خریداران قبلی بوده.

 • کفش بسکتبال مدل  4
 • کفش بسکتبال مردانه مدل ROS 9 G
 • کفش بسکتبال مردانه مدل NK-7879
 • کفش بسکتبال مردانه مدل NK-7880
 • کفش بسکتبال مردانه مدل Force1
 • کفش بسکتبال مردانه مدل راکی Force2
 • کفش بسکتبال مردانه مدل راکی Force3
 • این کفش هم به صورت روزمره هم به عنوان کفش حرفه ای بسکتبال مورد استفاده قرار میگیرد.
 • کفش نایک ساقدار مشکی زیر قهوه ای
 • کفش بسکتبال مردانه نیو بالانس مدل BBKLSLV1
 • کفش بسکتبال مردانه 361 درجه مدل 572141124-6
 • ترموپلاستیک پلی اورتان (TPU)
 • کفش مخصوص بسکتبال دارای زیره مقاوم ساقدار رویه ترکیبی چرم مصنوعی و پلی پروپیلن و مش مناسب سالن
 • کفش بسکتبال مردانه مدل EG1536

جنس کفش های بسکتبال

کفش بسکتبال باید رویه ی لطیف و نرمی داشته باشدنکته دیگر در هنگام خرید توجه به جنس و مواد تشکیل دهنده کفش هاست. کفش های بسکتبال از مواد مختلفی مانند چرم طبیعی ، چرم مصنوعی و کرباس تولید می کنند. در تولید بسیاری از کفش های بسکتبال از ترکیب چرم های مصنوعی برای دوام بیشتر و کرباس برای افزایش قابلیت تهویه و کاهش عرق و رطوبت استفاده می کنند.هنگام خرید باید دقت کنید که کدام قسمت ها از کرباس ساخته شده اند که باعث تهویه شده و از تعریق بیش از حد جلوگیری شود. کفشی که در تهیه آن از کرباس استفاده نشده باشد باعث گرم شدن بیش از حد پاها شده و ورزشکار را آزار می دهد.

رویه کفش بسکتبال

کفش هایی که با رویه های لطیف و نرم تولید می شوند دارای تار و پود کشسان و انعطاف پذیر هستند تا تهویه مناسب را فراهم کنند. این رویه ها بیشتر در کفش های ساق کوتاه استفاده می شود و سبک تر هستند و از نوع کفش های سرعتی هستند.رویه های ضخیم و سخت از جنس پلاستیک و مواد اولیه مصنوعی تولید می شوند و برای کفش های سنگین تر استفاده می شود و سرعت بازیکن را پایین می آورند و برای بازیکنان قدرتی مناسب هستند و دارای طول عمر بالا و استحکام زیاد هستند و از مچ پا بهتر محافظت می کنند.

زیره کفش بسکتبال

میانه ی کفش مهمترین موردیست که در هنگام خرید کفش بسکتبال باید به آن توجه کنید.زیره کفش باید به اندازه کافی ضخیم باشد و از لغزیدن بازیکن روی زمین جلوگیری کند و باید به اندازه کافی پهن و صاف باشد و شیار های روی آن به درستی طراحی شده باشد.توجه داشته باشید که آیا قرار است در یک سالن ورزشی بازی کنید یا خارج از آن. برای بازی در خارج از سالن باید از کفش هایی با زیره های سخت تر استفاده کنید.