اخبار عمومی

دشمن به دنبال اختلال در امنیت کشور در آستانه انتخابات است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، حجت الاسلام رکنی حسینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه با اشاره به دیدار مداحان اهل بیت (ع) با رهبر فرزانه انقلاب به مناسبت میلاد حضرت زهرا (س) اظهار داشت: در این دیدار یکی از نکات مهم جهاد تبیین حضرت فاطمه زهرا (س) را در طول زندگی پربرکت آن حضرت بود که رهبری بیان فرمودند.

امام جمعه گناوه افزود: با نگاه به زندگی سراسر نور حضرت زهرا (س) می‌توان این نکته مهم و جهاد تبیین حضرت را دید و جهاد تبیین یکی از خصوصیات اهل بیت (ع) است از جمله حضرت زهرا است.

امام جمعه گناوه بیان کرد: دشمن به دنبال دشمنی از هر راه و توطئه و نقشه است تا عداوت و دشمنی خود را ابراز کند و باید در این زمینه نیز جهاد تبیین کرد.

وی با اشاره به اینکه تاکید بر انتخابات پیشرو از دیگر نکات فرمایشات رهبری در این دیدار بود، ادامه داد: مشکلات و تورم و گرانی وجود دارد اما عده‌ای در تلاش هستند تا از این وضعیت و ضعف‌های موجود در کشور سو استفاده کنند تا انتخابات آنگونه که در شأن مردم است برگزار نشود اما ما وظیفه داریم با جهاد تبیین زمینه مشارکت حداکثری در انتخابات را فراهم کنیم.

وی گفت: رهبری فرمودند که در این زمینه باید جهاد تبیین شود و فرمودند هر کس با انتخابات مخالفت کند در حقیقت مخالفت با نظام جمهوری اسلامی است.

وی با اشاره به حادثه تلخ تروریستی در شهر کرمان و شهادت تعدادی از زائران مزار سردار دل‌ها با تسلیت این حادثه گفت: این دشمنی دشمنان تمام شدنی نیست و از بدو انقلاب تا کنون ادامه داشته و مردم بی گناوه را ترور و به شهادت رسانده‌اند..

وی گفت: این حادثه همزمان با سالگرد شهادت سردار دل‌ها، پرچم دار مبارزه با داعش رخ داد که این شهید والامقام داعش را در سوریه و عراق از بین برد و این کینه و عداوت این جنایتکاران نسبت به پرچم دار مبارزه با داعش دارند و این نیروها این کینه خود را نشان دادند.

وی گفت: این توطئه و جنایت نیروهای تکفیری و حامیان و آمران اصلی این جنایت در زمانی رخ داده که نیروهای تکفیری توان و قدرت سابق خود در منطقه را ندارند و برای اینکه بتوانند خود را نشان دهند حمله انتحاری و کوری را انجام دادند.

وی گفت: دشمن در احیای آشوب سالروز اغتشاشات در ۱۴۰۱ هر چه تلاش کرد تا کشور را ناامن کند اما نتوانست به اهداف خود برسد و شکست خورد لذا تلاش کرد تا التهاب و آشوبی را در فضای جامعه و در آستانه انتخابات ایجاد کند و به دنبال این بود تا با این جنایت امنیت عینی و ذهنی که در جامعه وجود دارد را مختل کند اما باید بداند این اقدامات جز استیصال و درماندگی نصیب آنها نخواهد کرد.

امام جمعه گناوه بیان کرد: گروه داعش مزدوران آمریکا و اسرائیل هستند و این گروه‌های تکفیری را خود آنها به وجود آورده‌اند و با شکستی که از عملیات طوفان الاقصی خورده‌اند و در مقابل مقاومت کم آورده‌اند، لذا دست به این جنایات می‌زنند.

وی گفت: دشمنان در ضعف و استحصال قرار گرفته‌اند و دست به این جنایات می‌زنند اما قطعاً همه مسببان و آمران این جنایت تروریستی در گلزار شهدای کرمان به تعبیر فرمایش رهبری به سزای اعمال خود خواهند رسید.

وی با اشاره به سالروز اجرای توطئه استعماری کشف حجاب در ۱۷ دی ماه ۱۳۱۴ توسط رضا خان گفت: این قانون اوج سیاست‌های رضاخان با فرهنگ اسلامی ایرانی این سرزمین بود.

امام جمعه گناوه بیان کرد: بحث عفاف و حجاب یک فرهنگ ایرانی بوده و قبل از اسلام نیز زنان ایرانی حجاب داشتند.