اخبار ورزشی

تصویر دیده نشده از دیدار تختی با ملی‌پوشان فوتبال

تصویر گفتگوی غلامرضا تختی با 3 ملی‌پوش فوتبال ایران و چهره شاخص دو و میدانی در جریان رقابت های المپیک 1964 توکیو در اختیار خبر فوری قرار گرفت.

به گزارش خبر فوری، امروز یکشنبه ۱۷ دی ۱۴۰۲ مصادف با پنجاه و ششمین سالگرد درگذشت جهان پهلوان تختی چهره نام آشنای کشتی ایران و دارنده یک مدال طلا و ۲ نقره المپیک و ۲ مدال طلا و ۲ نقره جهان است.

تختی پس از حضور در ۳ دوره متوالی ادوار المپیک در سال‌های ۱۹۵۲، ۱۹۵۶ و ۱۹۶۰ که با کسب یک مدال طلا و ۲ نقره همراه بود، برای چهارمین و آخرین مرتبه در المپیک ۱۹۶۴ توکیو به میدان رفت و در نهایت از رسیدن به مدال بازماند و به عنوان چهارمی بسنده کرد.

اما تصویری از گفتگوی تختی در جریان این رقابت‌ها با برخی ملی‌پوشان فوتبال ایران که ‌آن‌ها نیز جواز حضور در المپیک ۱۹۶۴ توکیو را کسب کرده بودند و جلال کشمیری چهره شاخص دو ومیدانی ایران، در اختیار خبر فوری قرار گرفته که برای نخستین بار منتشر می‌شود.

در این تصویر، جهان پهلوان غلامرضا تختی در حال گفتگو با حسین فکری، محمد بیاتی و غلامحسین نوریان ۳ ملی‌پوش فوتبال ایران و همچنین جلال کشمیری، ورزشکار شاخص رشته پرتاب دیسک و وزنه ایران در محل سفارت ایران در توکیو پایتخت ژاپن است.

تصویر دیده نشده از دیدار تختی با ملی‌پوشان فوتبال
به ترتیب از راست، تختی، فکری، بیاتی، نوریان و کشمیری

انتهای پیام

بخش ورزشی

با استفاده از تحلیل‌های دقیق و ارائه‌ی آمار و ارقام، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی داده‌ها و آمارهای جالب و کاربردی درباره‌ی عملکرد تیم‌ها، بازیکنان و رویدادهای ورزشی می‌پردازم. هدفمندی خود را در افزایش دانش و اطلاعات ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای داده‌های جذاب و آماری ورزشی همراه شوید.