اخبار سلامت

ترکیه حالا یک سلاح بومی برای جنگ دارد/ عکس

به گزارش خبرگزاری خبر فوری، پهپاد تهاجمی آکسونگور، با ظرفیت حمل بار ۷۵۰ کیلوگرمی در زمینه‌های نظارت، شناسایی و ماموریت‌های ضربتی به کار گرفته خواهد شد. برای اولین بار در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ بود که آکسونگور اولین پروازهای خود را انجام داد؛ در اکتبر همان سال، این پهپاد بخشی از فرماندهی نیروی دریایی ترکیه شد.

در مجموع با بیش از ۲۰ هزار ساعت پرواز، این پهپاد، توسط خود ترکیه در داخل کشور و خارج از کشور مورد استفاده قرار گرفته‌است و در طول سال‌ها توسعه به قابلیت‌های جدید مختلف مجهز شده‌است. همزمان با افزایش تعداد آکسونگورها، صادرات آن‌ها نیز از سوی ترکیه مدنظر قرار گرفته‌ شده‌است.

ترکیه حالا یک سلاح بومی برای جنگ دارد/ عکس

آکسونگور با ادغام موتور هوانوردی توربودیزل «TEI-PD۱۷۰» که توسط سرمایه‌گذاری مشترک TAI Engine Industry ترکیه توسعه یافته بود، به شکل نهایی خود رسید. در طول تست عملکرد، آکسونگور با موتور بومی داخل آن به ۴۱ ساعت رسید و رکورد پرواز را به نام خود ثبت کرد. پس از اتمام تمام آزمایشات، آکسونگور با موتور ساخت داخلی خود قرار است در سال ۲۰۲۴ به فهرست موجودی صنایع دفاع ترکیه اضافه شود.

آکسونگور نقش مهمی در ماموریت‌های شناسایی و حمله در هر شرایط آب و هوایی ایفا می‌کند و در عین حال به لجستیک مهمات کمک می‌کند.

منبع: dailysabah

۲۲۷۲۲۷

بخش علوم پزشکی

هدفم این است که با ارائه محتواهای علمی و امیدوارکننده، به شما کمک کنم تا از جدیدترین تحقیقات در زمینه سلامتی مطلع شوید و اقدامات مناسبی را برای بهبود و حفظ سلامتی خود بگیرید.