اقتصادی

سال نو برای چین مبارک شد

واردات خالص طلای چین از طریق هنگ‌کنگ در دسامبر به بالاترین حد خود در ۱۰ ماه گذشته رسید.

به گزارش خبر فوری، داده‌ها نشان داد در حالی که نزدیک شدن به سال نوی چینی باعث افزایش تقاضا در بزرگترین مصرف‌کننده طلا در جهان شد، واردات خالص طلای چین از طریق هنگ‌کنگ در دسامبر حدود ۳۷ درصد افزایش یافت و به بالاترین سطح خود در ۱۰ ماه گذشته رسید.

داده‌های اداره آمار هنگ‌کنگ نشان داد که واردات خالص در دسامبر به ۵۰.۳۸۱ تن رسید که بالاترین میزان از فوریه بود و از ۳۶.۸۰۱ تن در نوامبر افزایش یافت. کل واردات طلا از طریق هنگ‌کنگ، با ۲۹ درصد افزایش به ۵۹.۵۸۹ تن رسید. سال نو چینی، مناسبت کلیدی برای خرید طلا، از ۱۰ فوریه آغاز می‌شود.

ماه گذشته، دلالان چینی طلا را با قیمت‌های بین ۱۲ تا ۴۵ دلار در هر اونس نسبت به قیمت‌های نقطه‌ای جهانی، در مقایسه با محدوده ۲۰ تا ۵۸ دلار آمریکا که در ماه نوامبر مشاهده شد، فروختند.

طبق گزارش رویترز، داده‌های هنگ‌کنگ ممکن است تصویر کاملی از خریدهای چینی ارائه نکند زیرا طلا از طریق شانگهای و پکن نیز وارد می‌شود.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تحصیلات بالا هستم. به شما تحلیل‌هایی را ارائه می‌دهم که با استفاده از زبانی ساده و قابل فهم، به شما کمک کند تا اطلاعات اقتصادی را بهتر درک کنید و در تصمیمات خود بهتر عمل کنید.