اخبار ورزشی

اصولی: تقویت کادر فنی با نظر قلعه‌نویی صورت می‌گیرد

عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال می‌گوید آقای قطبی با نظر مستقیم سرمربی تیم ملی به کادر فنی دعوت شده است.

احسان اصولی، عضو هیات رییسه فدراسیون فوتبال با حضور در غرفه خبر فوری در نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات  در خصوص عملکرد تیم ملی در جام جهانی اظهار کرد: جا دارد به اهالی رسانه که بعد از چند سالی وقفه نمایشگاه مطبوعات و رسانه برگزار شد، تبریک بگویم و این فرصت برای ما ارزشمند است تا سری به رسانه‌های کشور بزنیم. بر اساس عملکرد تیم‌ملی، باید داده‌ها را بر دو حسب فنی و هواداری بسنجیم. چه در بخش هواداری و چه در بخش فنی، نمره خوب و قابل قبولی بود اما نتیجه مطلوبی صورت نگرفت. همه ما انتظار داشتیم که قهرمانی را به دست بیاورد و قطر و عمان را شکست دهیم.

وی ادامه داد: زیبایی و قشنگی در فوتبال همین است. فضایی باز شده بود و می‌توانستیم قهرمان شویم. این فقط برای ما نیست و همان آرژانتینی که در دور گروهی به عربستان باخت، قهرمان جهان شد. این زیبایی فوتبال است. فضای قطری‌ها حتی فضای برد نبود اما این اتفاق برای آن‌ها رخ داد. ما عملکرد را بر اساس داده‌ها و آن چه در میدان دیدیم، نمره قابل قبولی بود. تداوم و اصرار بر اصلاح اشکالات و تقویت می‌تواند ما را به آن چه به دست نیاوردیم یعنی نتیجه برساند.

اصولی درباره قرارداد امیر قلعه‌نویی با تیم ملی توضیح داد: در همان روزهای اول هم بیانیه دادیم و هم من گفتم که قرارداد قلعه‌نویی تا جام جهانی 2026 است. راهبردی که خودشان مبنی بر جوانگرایی تبیین کردند و ما در هیات رییسه‌ آن را بررسی خواهیم کرد و آقای قلعه‌نویی و همکارانشان مبنی بر عملیاتی کردن آن اقدام خواهند کرد.

سخنگوی فدراسیون فوتبال در خصوص تقویت کادر فنی تیم ملی گفت: اساسا قراردادها بند محرمانگی دارد و مدت قرارداد ایشان تا پایان جام جهانی 2026 است. تقویت کادر فنی بر اساس نظر ایشان است و بر مبنای نظر ایشان بود که قطبی دعوت شد و برای اضافه شدن مربیان دیگر نیز، سرمربی تیم ملی تصمیم‌گیری مستقیم خواهد کرد و کادر فنی چیده می‌شود.

او در پایان درباره حضور اعضای هیات فوتبال استان‌ها در قطر با هزینه فدراسیون فوتبال اذعان کرد: ما در چارچوب شرایطی که فدراسیون فوتبال در گذشته تعریف کرده و همچنین چارچوبی که سایر فدراسیون‌ها تعریف می‌کنند، طبق همان چارچوب حرکت کردیم و خارج از آن اقدامی صورت نگرفته است.

انتهای پیام

بخش ورزشی

با استفاده از تحلیل‌های دقیق و ارائه‌ی آمار و ارقام، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی داده‌ها و آمارهای جالب و کاربردی درباره‌ی عملکرد تیم‌ها، بازیکنان و رویدادهای ورزشی می‌پردازم. هدفمندی خود را در افزایش دانش و اطلاعات ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای داده‌های جذاب و آماری ورزشی همراه شوید.