اخبار عمومی

هرگونه مداخله و فعالیت نظامیان در مناقشه‌های سیاسی ممنوع است – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، همایش پیشگیری از جرایم در سازمان قضائی نیروهای مسلح استان همایش پیشگیری از جرایم نیروهای مسلح استان چهارمحال و بختیاری صبح سه شنبه با محوریت جرایم نوپدید در فضای مجازی، برگزار شد.

محمد رضا یزدانیان معاون قضائی و حقوقی سازمان قضائی نیروهای مسلح کشور در حاشیه این همایش گفت: طبق اصل ۱۵۶ قانون اساسی، سند چشم انداز ۲۰ ساله سازمان قضائی و سند تحول قضائی قوه قضائیه سه مأموریت مهم بر عهده داریم.

وی با اشاره به فعالیت‌های سازمان قضائی نیروهای مسلح کشور در حوزه‌های؛ رسیدگی قضائی، پیشگیری از وقوع جرم و احیای حقوق عامه افزود: کاهش نرخ جرایم، کنترل و ثبت تخلفات و جرایم در نیروهای مسلح و بیش از ۱۰۰ کار تحقیقاتی – پژوهشی و علمی در این حوزه از دستاوردهای فعالیت‌های پیشگیرانه سازمان قضائی نیروهای مسلح است.

یزدانیان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در آستانه انتخابات قرار داریم، ماده ۴۰ قانون جرایم نیروهای مسلح تأکید دارد؛ هرگونه مداخله- شرکت و فعالیت نظامیان در دسته بندی ها و مناقشه‌های سیاسی ممنوع بوده و همچنین با فعالیت‌ها و تبلیغات انتخاباتی آنان با جدیت برابر قانون رفتار می‌شود.

وی رئیس سازمان قضائی نیروهای مسلح استان چهارمحال و بختیاری هم گفت: در راستای منویات مقام معظم رهبری و ابلاغ‌هایی که از طریق سازمان قضائی نیروهای مسلح مرکز به استان‌ها ابلاغ شده، تاکنون جلسات مختلف با فرماندهان عالی یگان‌های مستقر در استان پیرامون بحث پیشگیری از وقوع جرایم داشته ایم.

وی، با تأکید بر اهمیت آگاه سازی در کاهش جرایم، افزود: برگزاری ۴ جلسه پیشگیری در یگان‌ها به صورت فصلی و ۲ جلسه شورای استانی با حضور فرماندهان و امروز هم با حضور نماینده محترم سازمان قضائی نیروهای مسلح مرکز این جلسه را برگزار کرده ایم.

یزدانیان با اشاره به اینکه این جلسه با محوریت جرایم نوپدید در فضای مجازی برگزار شده، گفت: خروجی این جلسات آگاه سازی و صدور ابلاغیه‌ها و دستورالعمل‌هایی می‌باشد که از طریق ستاد کل نیروهای مسلح به یگانها نظامی سراسر کشور ابلاغ می‌شود.