اخبار سلامت

۶۵۸ هزار و ۷۴۳ مورد بازرسی نوروزی اماکن تجمعی تا امروز/ ۲۱۵۷ مرکز پلمب شد

از ابتدای آغاز طرح سلامت نوروزی تاکنون ۶۵۸ هزار و ۷۴۳ بازرسی اماکن تجمعی انجام، ۸۹۱۷ مورد معرفی به مراجع قضایی و ۲۱۵۷ مورد پلمب شدند.

به گزارش خبر فوری، وزارت بهداشت اعلام کرده است برای استقبال از تعطیلات و خدمت به مردم از ۲۴ اسفند بازرسی از نظارت بر اماکن عمومی به‌ویژه اماکن بین راهی، مهمانسراها، هتل‌ها، اقامتگاه‌ها، تفرجگاه‌ها، جایگاه‌های سوخت، پاساژها و کلیه مراکز تجمعی، فرودگاه‌ها، ایستگاه‌های حمل و نقل عمومی آغاز شده است که تا ۲۵ فروردین نیز ادامه خواهد داشت.

از آغاز این طرح تا به امروز ۶۵۸ هزار و ۷۴۳ بازرسی انجام شده است که از این میان ۴۸۱ هزار و ۲۴ مورد بازرسی مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، ۱۷۷ هزار و ۷۱۹ مورد بازرسی اماکن عمومی، ۱۴ هزار و ۳۱۴ مورد بازرسی مراکز و اماکن بین راهی و همچنین ۸ هزار و ۳۳۳ مورد بازرسی مراکز اقامتی بوده است.

از بازدیدهای صورت گرفته برای ۶۵ هزار و ۹۴۴ مورد اخطار کتبی صادر شده، ۸ هزار و ۹۱۷  مورد به مراجع قضایی معرفی شدند و ۲ هزار و ۱۵۷ مورد پلمب و تعطیل شده‌اند.

از جمله اقدامات انجام شده در راستای این سنجش نیز می‌توان به نمونه‌برداری مواد غذایی، کلرسنجی منابع آب آشامیدنی، مواد غذایی فاسد، کشف و معدوم شده و همچنین سنجش پرتال محیط و مواد غذایی اشاره کرد که به ترتیب ۷ هزار و ۶۸۱ مورد، ۳۵۳ هزار و ۳۳۵ مورد، ۶۵۴ هزار و ۱۶۹ کیلوگرم/ لیتر و ۵۳۲ هزار و ۱۶۲ مورد بوده است.

انتهای پیام

بخش علوم پزشکی

هدفم این است که با ارائه محتواهای علمی و امیدوارکننده، به شما کمک کنم تا از جدیدترین تحقیقات در زمینه سلامتی مطلع شوید و اقدامات مناسبی را برای بهبود و حفظ سلامتی خود بگیرید.