اخبار سلامت

بی ام و، خودروساز محبوب ایرانیان تا چه میزان قابل اطمینان است؟ /عکس

امیرمسعود عابدین: خودروهای لوکس، چه یک سدان یا یک SUV، گران‌تر از اکثر خودروهای جدید هستند و همین امر باعث می‌شود تا میزان اطمینانی که این خودروها ارائه می‌کنند، موضوعی حیاتی در هنگام خرید در نظر گرفته شود. خوشبختانه، بسیاری از برندهای خودروهای لوکس، شهرت خوبی برای ساخت خودروهای قابل اعتماد دارند؛ اما برخی از آنها نسبت به سایرین، ضعیف‌تر عمل می‌کنند.

در اینجا قصد داریم تا نگاهی دقیق‌تر به برندهای خودروهای لوکس و نحوه رتبه‌بندی آنها در برابر یکدیگر از نظر قابلیت اعتماد و اطمینان بیندازیم.

بی ام و، با ۱۹۰ مشکل در هر ۱۰۰ خودروی تولید شده

بی ام و، خودروساز محبوب ایرانیان تا چه میزان قابل اطمینان است؟ /عکس

از لحاظ تاریخی، بی ام و در مقایسه با سایر برندهای آلمانی مانند مرسدس و آئودی، به جای تجمل، بر عملکرد و قابلیت رانندگی کلی تمرکز کرده است، اگرچه بی ام و و آئودی رقیب نزدیکتری هستند. با این حال، ظرافت و کیفیت مدل‌های بی ام و در سال های اخیر به طور مداوم بهبود یافته و آنها را به صدر این سگمنت رسانده است.

بی ام و، خودروساز محبوب ایرانیان تا چه میزان قابل اطمینان است؟ /عکس

همانند مرسدس بنز و آئودی، بی ام و طیف وسیعی از خودروهای سدان، SUV و خودروهای اسپرت را ارائه می‌کند که سدان سری ۴ با قابلیت اطمینان بیشتر، در این میان صدرنشین است. امتیاز کلی ۸۵/۱۰۰، این سدان میان رده را از تمام مدل‌های دیگر بی ام و که اکثر آنها به همان اندازه در حدود ۸۰/۱۰۰ امتیاز دارند، برتری می‌دهد. قیمت سری ۴ برای تریم گرن کوپه از ۴۸۳۰۰ دلار (معادل ۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان) شروع می‌شود.

بی ام و، خودروساز محبوب ایرانیان تا چه میزان قابل اطمینان است؟ /عکس

در مجموع، بی‌ ام‌ و شش شاسی‌بلند بنزینی مختلف را ارائه می‌کند که با احتساب مدل‌های الکتریکی iX و XM به هشت عدد افزایش می‌یابد. کوچکترین شاسی بلند، مدل X۱ است که در سال ۲۰۲۴ با امتیاز ۷۲/۱۰۰ کمترین امتیاز کلی را داشت. اگرچه این امتیاز عالی نیست، اما برچسب قیمت ۴۰۵۰۰ دلاری (معادل ۲ میلیارد و ۴۳۰ میلیون تومان)، آن را در بخش SUV های لوکس رقابتی نگه می‌دارد.

جهت مشاهده لیست قیمت روز خودرو های داخلی و خارجی می توانید به صفحه لیست قیمت روز خودرو در خبر فوری مراجعه کنید.

بخش علوم پزشکی

هدفم این است که با ارائه محتواهای علمی و امیدوارکننده، به شما کمک کنم تا از جدیدترین تحقیقات در زمینه سلامتی مطلع شوید و اقدامات مناسبی را برای بهبود و حفظ سلامتی خود بگیرید.