فرآیند طراحی و چاپ بروشورهای موثر

پاسخ به سوال چگونه بروشور تبلیغاتی موثر طراحی و چاپ کنیم؟ چیزی است که در این مطلب به دنبال پاسخ به آن هستیم. مجموعه‌ چاپی که یک تیم طراحی حرفه‌ای و تجهیزاتی به‌روز داشته باشد قوی‌ترین و موثرترین رمز موفقیت در حرفه‌اش را دارد. در نتیجه شما با خیال راحت می‌توانید کلیه محصولات تبلیغاتی برند یا سازمان خود را به آن‌ها سفارش دهید. بنابراین نکته بسیار مهم در امر تبلیغات و بازاریابی برندینگ سازمان شما انتخاب چاپخانه کار بلد است.

بروشور یک ابزار کاربردی برای تبلیغ و دادن اطلاعات به مشتری است. هر شرکت تولید کننده، یا هر شخصی که بخواهد کالا یا خدماتی را به مردم معرفی کند می‌تواند اقدام به چاپ بروشور کند. البته بروشور تنها جنبه تبلیغاتی ندارد و می‌توان آن را کتابچه راهنمایی برای مشتری دانست که به دلیل سبک بودن و کاربردی بودن در بین مشتری‌ها نیز این چنین پرطرفدار شده است.

در نتیجه سر رسید از آن ابزارهای تبلیغاتی است که در همه جا حضور دارد و  مکان و شرایط خاصی نیاز نیست برای آن فراهم باشد. بنابراین سررسید تبلیغاتی تک گیفت ، یک نکته اساسی در بازاریابی و تبلیغات برای هر شغلی بوده و می‌توان آن‌ها را در جلسات، همایش‌ها، نمایشگاه‌های تجاری و اجتماعات و… استفاده کرد.

 تفاوت بروشور با سایر ابزارهای تبلیغاتی در چیست؟

چیزی که بروشور تبلیغاتی موثر را در مقایسه با سایر مواد بازاریابی منحصر به فرد می کند، تاشو بودن کاغذهای آن است. چه بروشور شما اطلاعاتی باشد یا تبلیغاتی، در مقیاس کوچک‌تر یا بزرگ‌تر، گزینه‌های بی پایانی برای پاسخگویی به نیازهای بازاریابی شما خواهد بود. بنابراین فرم کاغذ و اطلاعاتی که در این محصول تبلیغاتی وجود دارد آن را از سایر محصولات تبلیغاتی متفاوت می‌سازد.

 طراحی بروشور تبلیغاتی موثر

یک بروشور تبلیغاتی موثر و خوب طراحی شده می تواند توجه افراد را به خود جلب کند. این فرصت شما است تا پیامی را بسازید که تاثیرگذار باشد. در مقاله چگونه بروشور تبلیغاتی موثر طراحی و چاپ کنیم؟ بر آنیم تا در مورد طراحی بروشور نکات مهم و ضروری را به شما آموزش دهیم با چاپ کهن همراه باشید.

  • محتوای مرتبط با موضوع کلی، در صفحه اول بروشور باید به کاربر نمایش داده شود. میزان ارتباط تبلیغ با اطلاعاتی که در صفحه بروشور ایجاد می‌کنید شانس شما را برای تبدیل او به مشتری افزایش می‌دهد. البته در نظر داشته باشید بروشور دو سمت دارد بنابراین جلو و پشت بروشور باید توجه خواننده را جلب کند.

 چاپ بروشور تبلیغاتی موثر

خدمات چاپ یک روش بازاریابی بسیار قوی بوده که به اشکال مختلفی ارائه می‌شود و هرکدام مزایای فردی خود را دارند. چاپ بروشور تبلیغاتی موثر روشی برای نمایش اطلاعات مهم در مورد خدمات یا محصولات شما است و می توانید با استفاده از آن مخاطبین خودتان را برای بازدید از کسب و کارتان هدایت کنید. از جمله این روش‌ها به شرح زیر است:
• اطمینان حاصل کنید که تنظیمات نرم افزار طراحی شما بر روی RGB و یا تنظیمات وب نیست. کار چاپی باید با فرمت  TIFF، PDF  ی  GPEG خروجی گرفته شود. این فرمت‌ها تغییرات احتمالی و اشتباه چاپی را به حداقل می‌رساند.

  • در صورتی که به دنبال داشتن یک بروشور تبلیغاتی موثر هستید، باید کاغذ مناسبی را برای این امر انتخاب نمایید. مثلا چاپ بر روی کاغذ تحریر مناسب نیست و موجب مرده بودن رنگ و در نهایت عدم زیبایی چاپ می‌شود. هر چند که در طراحی آن نهایت ذوق و سلیقه به کار گرفته شود. اگر کاغذ مناسب را انتخاب نکنید تمام زحمات و هزینه شما بیهوده صرف شده است. اما در مقابل استفاده از کاغذهای گلاسه به دلیل مرغوبیت آن در چاپ و زنده بودن رنگ و کیفیت بالای چاپ در آن‌ها، موجب بالا رفتن کیفیت نهایی بروشور شده و جذابیت آن موجب استفاده مشتری خواهد گردید. یک کیفیت بالا موجب افزایش اعتبار شما نزد مخاطب خواهد شد.
    • در بروشور از سلفون مات و براق می‌توانید استفاده کنید. همچنین می‎توان از UV موضعی استفاده نمود. بدین منظور که قسمت‌های که از اهمیت بالایی برخوردار هستند را یووی موضعی نمود و یا برای زیبایی کار از این موضوع بهره برد. تجربه نشان داده که استفاده از بروشورهای براق در نگاه مخاطب از جذابیت بالایی برخوردند و این نوع از اقلام با استقبال بیشتری از سوی مخاطب مواجه می‌گردند.

 مزایای داشتن بروشور

مزایایی داشتن یک یک بروشور تبلیغاتی موثر به شرح زیر است:
• چاپ بروشور یک روش مقرون به صرفه برای تبلیغات بوده و توزیع آن نیز آسان است. به همین دلیل محبوبیت زیادی در بین کسانی دارد که نیاز به تبلیغ کالایشان دارند
• بروشورها مطالب تعاملی را به مخاطبان شما ارائه می‌دهند.
• یک بروشور به شما امکان می‌دهد یک استراتژی بازاریابی کامل ایجاد کنید و آن را در یک سند فشرده قرار دهید.
• اگر در یک کنفرانس هستید و در حال آماده شدن برای خروج، می‌توانید بروشور خود را در حین خروج بین ده ها نفر توزیع کنید. بروشور برای تقویت پیام شما و به جا گذاشتن یک اثر ماندگار عالی است.

از چه کاغذهایی برای چاپ بروشور استفاده می شود؟

بعد از این که اطمینان حاصل کردید می خواهید تبلیغات خود را به وسیله بروشور انجام دهید و اهداف خود را نیز مشخص کردید باید تعیین کنید که از چه جنس کاغذی می خواهید برای چاپ بروشورتان استفاده کنید و در ادامه ما پر استفاده ترین کاغذهایی که برای چاپ بروشور استفاده می شوند را در اختیارتان قرار خواهیم دارد.

  • کاغذ گلاسه یا براق: کاغذ براق یا گلاسه همان طور که از نام آن مشخص می باشد ظاهری براق دارد که بیشتر برای بروشورهایی استفاده می شود که عکس ها و تصاویر زیادی در آن ها وجود دارد و تنها ایرادی که می توان برای این جنس از کاغذ در نظر گرفت این است که قادر به جذب گرد و خاک و اثر انگشت می باشد.
  • کاغذ مات: در مقابل کاغذهای براق، کاغذهای مات قرار دارند که هیچ گونه درخشندگی ای از خود نشان نمی دهند و اغلب هم برای چاپ بروشورهایی استفاده می شوند که قرار است اطلاعات زیادی در آن ها درج گردد و یکی از مزیت های خوب این جنس از کاغذها این است که انعکاس نور کمتر در آن ها موجب می گردد که عکس ها انعطاف پذیر تر به نظر آیند.

پایان

مقاله چگونه بروشور تبلیغاتی موثر طراحی و چاپ کنیم؟ به پایان رسید. شما باید بدانید که در انواع ابزارهای تبلیغاتی مهم  است که یک شرکت مناسب را برای مدیریت تولید و تبلیغات بازاریابی و چاپی خود انتخاب کنید. بروشور با کیفیت بالا احساس یک تجارت موفق را به مخاطبین شما منتقل می‌کند و حس اعتماد و اینکه این شرکت ارزش سرمایه گذاری دارد را به مخاطبین شما ارائه می دهد.

 

زهرا رضی

زهرا هستم، نویسنده ای که با جسارت به واکاوی مسائل پرداخته و از پرسیدن سوالات سخت نمی‌ترسم. در این سایت، با نگاهی موشکافانه به مسائل اجتماعی و اقتصادی، به دنبال یافتن پاسخ‌های واقعی و ارائه راه حل‌های خلاقانه هستم.