اخبار جامعه

۱۲۷ هزار هکتار از اراضی شمالی گلستان منشأ گردوغبار است/ توسعه بیابان‌زدایی و احیای مراتع

خبر فوری/ گلستان مدیرکل منابع طبیعی و مدیریت حوضه آبخیزداری استان گلستان با بیان اینکه 317 هزار هکتار از اراضی شمال استان گلستان در معرض بیابان زایی است، گفت: حدود 127 هزار هکتار از این اراضی منشا گرد و غبار است.

عبدالرحیم لطفی با اشاره به نتیجه سفر رئیس جمهور به گلستان به خبر فوری گفت: مشکلات اولویت دارد.

وی افزود: خوشبختانه در سفر رئیس جمهور به گلستان این موارد مورد توجه قرار گرفت و حدود 500 میلیارد دلار اعتبار برای مدیریت حوضه آب، آبخوان داری، توسعه جنگل ها و پشتیبانی در نظر گرفته شد که طی سه سال آینده اجرایی می شود. “

مدیرکل منابع طبیعی و مدیریت حوضه آب استانداری گلستان تصریح کرد: تخصیص این اعتبار بر عملیات مدیریت آب و آبخوان داری در 350 هزار هکتار از اراضی کوهستانی، کوهپایه ای و ملی نیازمند این عملیات تأثیرگذار خواهد بود. : در این صورت سطح عملیات ما در استان به یک میلیون هکتار می رسد.

لطفی با اشاره به اینکه یک میلیون و 400 هزار هکتار از اراضی استان گلستان نیازمند مدیریت حوضه آب و آبخوان است خاطرنشان کرد: تخصیص اعتبار برای یک میلیون هکتار عملیات شرایط خوبی را برای گلستان و استان از نظر ایمنی و مسائل آبی ایجاد می کند.

وی از اختصاص 115 میلیارد دلار اعتبار برای احیای بیابان ها و اراضی استان گلستان در سه سال خبر داد و یادآور شد: هماهنگی و هماهنگی های لازم در سفر رئیس جمهور به گلستان برای این مهم انجام شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و مدیریت حوضه آب استان گلستان با اشاره به اینکه برخی از شهرهای استان مستعد بیابان زایی هستند، گفت: حدود 317 هزار هکتار از اراضی شمال استان گلستان در معرض بیابانزایی و حدود 127 هزار هکتار است. هکتار. این زمین ها منبع ریزگرد هستند که باید در این مناطق احیا و خاک تثبیت شود.

لطفی تاکید کرد: همکاران ما گنبدکاووس و آق قلا در سال های اخیر اقدامات خوبی برای مقابله با بیابان زدایی انجام داده اند و این کار در حال توسعه است و گنبدکاووس نیز به این طرح متقابل اضافه شده است.

وی گفت: مجموع درآمد سفر رئیس جمهور به گلستان 616 میلیارد دلار است. ثابت شود.
انتهای پیام/