اخبار جامعه

گاز رومیزی بخریم یا فردار

بهترین گاز مدلی است که دارای ویژگی های سازگار با نیاز شما باشد. یک کانتر یا اجاق گاز خوب برای سالها دوام خواهد آورد و با آشپزخانه شما مطابقت دارد. همچنین می توانید انواع غذاها را بدون هیچ مشکلی با آن بپزید.

با این حال، بزرگترین سوال برای اکثر مردم این است که آیا فردا باید گاز رومیزی بخرند؟ بنابراین، ویژگی های مثبت و منفی هر کدام را با هم مقایسه و بررسی می کنیم تا با این اطلاعات در نهایت بتوانید مدل مناسب آشپزخانه خود را انتخاب کنید.

گاز رومیزی

گاز رومیزی که در بازار با نام گاز رومیزی نیز شناخته می شود، مدت هاست که جای مدل های گازی مبله را گرفته است. این موضوع به دلیل ویژگی های مهم آنها از جمله مزایای مهمی است که برای مصرف کنندگان ارائه می کنند.

یا فردا گاز رومیزی بخر

مزایای گاز رومیزی

مزایای اصلی گاز رومیزی در پنج نکته مهم زیر خلاصه می شود:

 • اشغال فضای کمتر: بدیهی است که اجاق گاز رومیزی با توجه به اینکه تنها یک صفحه دارد و در کابینت قرار می گیرد فضای بسیار کمتری نسبت به اجاق گاز اشغال می کند. همچنین اندازه کوچک آنها به معنای وزن سبک تر است. در نتیجه می توانند انتخاب بسیار خوبی برای آشپزخانه های کوچک امروزی با این ابعاد باشند.
 • تنوع زیاد در طراحی و اندازه: با افزایش تقاضا و استفاده در اکثر خانه های جدید، انواع اجاق گازها توسط برندهای بزرگ و کوچک تولید می شوند. با این اوصاف، افراد با سلیقه های مختلف می توانند از آن در میان مدل های متعدد موجود در بازار مدل استفاده کنند. همچنین به لطف تنوع در اندازه و ابعاد این اجاق گازها، می توان برای هر آشپزخانه ای با فضای کوچک یا بزرگ، مدلی مناسب پیدا کرد.
 • نظافت و نظافت سریعتر: هر نوع میز گاز از یک صفحه شیشه ای یا فولادی با شعله های متعدد تشکیل شده است. بنابراین تمیز کردن آنها به خصوص مدل های شیشه ای در مقایسه با گاز آسانتر است. علاوه بر این، عدم وجود فر و اندازه کوچک آنها باعث می شود تا تمیز کردن سریعتر انجام شود.
 • طراحی جدید و به روز : طراحی و ساخت گاز رومیزی توسط برندهای معروف این حوزه به صورت مدرن و لوکس انجام می شود و بدیهی است که تاثیر زیادی در ظاهر آشپزخانه خواهد داشت.
 • امکان استفاده از فضای زیر گاز به دلخواه: از آنجایی که انواع اجاق گاز فقط در کمد نصب می شوند و فضای زیر را اشغال نمی کنند، می توانید به دلخواه از کمد یا این فضا استفاده کنید.

این مزایا اصلی ترین مواردی است که هر فردی که قصد خرید گاز رومیزی را دارد باید بداند. اما معایبی نیز وجود دارد که دانستن آنها خوب است.

معایب گاز رومیزی

گاز شیل اگرچه مزایای متعدد و مفیدی برای مصرف کنندگان خود دارد، اما در مقایسه با گازهای معمولی دارای معایبی نیز می باشد.

 • نداشتن فر وصل: اگر بخواهیم به بزرگترین نکته در مورد تفاوت و مقایسه گاز رومیزی با فردار اشاره کنیم، مهم ترین موضوع عدم وجود فر متصل در مدل های رومیزی خواهد بود. اما علاقه مندان به استفاده از فر می توانند با خرید فر توکار این مشکل را جبران کنند.
 • جابجایی سخت تر یا حتی غیرممکن تر: اتصال و نصب گاز رومیزی کمی دشوارتر از گاز است. علاوه بر این، برخی از مدل ها بدون کمک متخصصان قادر به حرکت نخواهند بود.
 • قدرت نسبتاً کمتر: در برخی موارد که تعداد شعله های گاز روی صفحه زیاد است، قدرت هر شعله نسبت به گاز کمتر خواهد بود.
 • تعداد شعله کمتر نسبت به گاز عرضه شده: در گذشته اکثر اجاق گازهای تخت با تعداد شعله کمتر مثلاً سه شعله تولید می شدند، اما امروزه به دلیل تقاضای زیاد، مدل های چهار و پنج شعله رایج شده است. . .

اینها مهمترین معایب برخی از مدل های گاز رومیزی است که به مدل محصول و سازنده بستگی دارد. البته اگر انتخاب شما گاز رومیزی است بهتر است مقاله ای را مطالعه کنید که در خرید گاز رومیزی به چه نکاتی توجه کنید.

گاز فردا

در میان مدل های گاز پخت و پز که برای بسیاری از افراد فواید زیادی دارد، انواع مختلفی از گاز فردار وجود دارد که برای اطلاعات بیشتر به بررسی مزایا و معایب آن می پردازیم.

مزایای گاز فردار

یا فردا گاز رومیزی بخر

به نفع گاز فردار می توان به پنج عامل اصلی اشاره کرد که هر کدام موارد بیشتری را پوشش می دهد.

 • داشتن فر: مهم ترین مزیتی که با این گازها به ذهن می رسد متصل بودن فر است که به شما امکان پخت انواع غذاها را می دهد. همچنین خرید این محصول به معنای خرید محصول دو منظوره است.
 • وزن سنگین: معمولاً در مقایسه با گاز صفحه ای، نمونه های گاز فردار به دلیل ساختار متفاوت، برای تمامی قابلمه های سنگین و بزرگ وزن بیشتری دارند.
 • صرفه جویی در هزینه: فرهای این محصولات در مقایسه با اجاق های برقی دارای مصرف انرژی پایینی هستند که باعث صرفه جویی در مصرف می شود. همچنین با خرید گاز فردار دو محصول را به قیمت یک محصول خریداری می کنید. در نتیجه در هزینه های کلی صرفه جویی می شود.
 • کیفیت بدنه جامد: اکثر نمونه های گاز فردار با بدنه و مواد مرغوب ساخته می شوند. البته اگر در حین حمل و نقل ضربه بخورند در مقایسه با گاز صفحه شیشه ای آسیب کمتری خواهند داشت.
 • قابلیت حمل آسان تر: جابجایی بیشتر مدل های گاز فردار نسبت به گاز رومیزی راحت تر است، زیرا نیازی به نصب تخصصی یا خاصی نیست. بنابراین می توان آنها را گزینه ای سودمند برای افرادی که نیاز به جابجایی زیاد دارند در نظر گرفت.

البته باید در نظر داشته باشید که این مزایا و ویژگی ها در مورد مدل خاص گاز فردار صدق می کند و هر نوع اجاق گاز مستلزم اطلاع از نکات مهم آن است.

معایب گاز فردار

اگرچه معایب گاز فردار زیاد نیست، اما کسب اطلاعات کلی به شما کمک می کند تا بین مدل های فردار و رومیزی انتخاب کنید.

 • اشغال فضای بیشتر: مشخص است که چندین مدل از این اجاق گاز به دلیل وجود فر در آشپزخانه، فضای بیشتری را اشغال خواهند کرد. بنابراین قبل از تصمیم گیری فضای موجود در آشپزخانه را در نظر بگیرید.
 • زمان بیشتری برای تمیز کردن: اندازه بزرگتر این گازها و وجود اجاق گاز به این معنی است که تمیز کردن آنها بیشتر طول می کشد.
 • وزن زیاد: فردار بودن انواع گاز فردار در مقایسه با گاز رومیزی سنگین تر است که در برخی موارد می تواند مشکلاتی را ایجاد کند.
 • تنوع نسبتا کمتر: با مقایسه این دو مدل می توان گفت که گاز آشپزخانه فردار تنوع کمتری نسبت به گاز صفحه ای دارد. بنابراین گاهی اوقات یافتن نمونه مورد نظر دشوار خواهد بود.

در عین حال شایان ذکر است که این معایب برای همه انواع گازهای پخت و پز صدق نمی کند و بسیاری از مسائل به مدل و برند گاز بستگی دارد.

خرید گاز آشپزخانه

حال بر اساس مزایا، معایب و مقایسه های انجام شده، می توانید شخصاً در مورد انتخاب هر کدام تصمیم بگیرید. اما در پایان، هر چیزی که ترجیح می دهید، حتما قبل از خرید به نکات کلی زیر توجه کنید:

 • اندازه و تناسب مناسب با فضای آشپزخانه
 • داشتن نرخ های منصفانه
 • علامت سازنده
 • تاسیسات و تجهیزات ویژه
 • جنس بدنه، رنگ و ظاهر
 • تعداد آتش و قدرت
 • اعتبار فروشگاه

این موارد به شما کمک می کند تا خرید راحت تری داشته باشید. البته همیشه از نظرات دیگران استفاده کنید. معمولا پلاک های گاز پرفروش یا همان پلاک های گاز پرفروش فردار با توجه به اینکه توانسته اند نظر افراد بیشتری را به خود جلب کنند، انتخاب مناسبی برای خرید محسوب می شوند. در نهایت با در نظر گرفتن تمامی جوانب می توانید به انتخاب دلخواه خود برسید.