اقتصادی

آیا دورنمای پوند تاریک است؟

آیا چشم انداز پوند تاریک است؟

در حالی که کواسی کوارتنگ، وزیر خزانه داری بریتانیا از ارائه برنامه های هزینه های شش هفته آینده خبر داد، بازارهای پوند و دولتی این کشور متزلزل شد.

به گزارش خبرگزاری خبر فوری؛ پس از اینکه کواسی کوارتنگ، وزیر خزانه داری روز سه شنبه اصرار داشت که نسخه دقیق تری از برنامه های مخارج خود را تا شش هفته دیگر ارائه نخواهد کرد، بازارهای پوند و دولت بریتانیا متزلزل شدند و امیدها برای شفافیت بیشتر در مسیر سیاست های مالی را از بین برد. البته بلاتکلیفی در این مسیر باعث ایجاد ترس در بازارها شده است.

کوارتنگ در مصاحبه ای با GB News TV تایید کرد که برنامه هزینه های میان مدت او همانطور که در ابتدا گفته شد در 23 نوامبر منتشر خواهد شد. این در تضاد با گزارش فایننشال تایمز بود که از شخصیت های ارشد حزب محافظه کار تهیه شده بود. این گزارش حاکی از آن است که این طرح همراه با ارزیابی‌های مستقل از سوی دفتر پاسخگویی برنامه‌ریزی و بودجه برای آرام کردن بازار ارز و اوراق تسریع می‌شود.

در حالی که پوند در برابر دلار به رکورد بالایی رسید، بازده اوراق قرضه دولتی بیش از نیم درصد افزایش یافت. و پس از اولین دوره کوارتنگ به عنوان صدراعظم خزانه در زمان نخست وزیر جدید لیز تراس رخ می دهد. لازم به ذکر است که کوراتنگ در اقدام نخست وزیری خود از کاهش مالیات حدود 45 میلیارد پوند (48 میلیارد دلار) خبر داد. در آن زمان، کوارتنگ از اظهار نظر در مورد اقدامات به دفتر برنامه و بودجه (OBR) خودداری کرد، زیرا تنگ آن را به فرار از نظارت سازمانی در آنچه که تنگ به عنوان طرح های ناپایدار توصیف کرد، متهم کرد.

پس از گزارش FT، پوند یک شبه به 1.1425 دلار بازگشت. با این حال، سود پس از گفتگوی سه ماهه دوم ادامه پیدا نکرد و قبل از بهبودی برخی از داده های ضعیف بازار کار ایالات متحده، به 1.1352 دلار سقوط کرد.

با نگاهی به پیش بینی های آینده، می توان پیش بینی کرد که پوند دوباره تکان خواهد خورد. زیرا کوارتنگ از پیشبرد برنامه های هزینه خودداری می کند.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

بر اساس نتیجه 0 رای بدید 0 رای مخالف