اخبار ورزشی

اطلاع‌رسانی سریع ، درست و دقیق در سفر رییس جمهور اولویت رسانه ها است

به گزارش خبرگزاری خبر فوری از فارس ، اسماعیل قزل‌سفلی معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری فارس در مراسم افتتاح ستاد اطلاع‌رسانی برنامه‌های دومین سفر ریاست جمهور و هیات دولت اظهار دداشت  : تشکیل ستاد اطلاع‌رسانی‌ کار جمعی و جدیدی است و ابتکاری که به خرج داده شده نقش مهمی در تمرکز بخشی و آنچه که قرار است اتفاق بیفتد دارد.

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس بر ضرورت اطلاع‌رسانی حرفه‌ای در این سفر تأکید کرد و افزود: در سفر دوم رییس جمهور و هیأت دولت آنچه که مهم است پوشش گسترده و حرفه‌ای رویدادها در این سفر است.

قزل‌سفلی ادامه داد: قرار است در این سفر اتفاقات بزرگی رخ دهد و ستاد اطلاع‌رسانی‌ روایتگر اصلی این اتفاقات و رویدادهای مهم خواهد بود.

وی بر لزوم به کارگیری اصل سرعت در اطلاع‌رسانی تأکید کرد و گفت: سرعت در انتشار اخبار باید همراه با دقت و همه جانبه‌گرایی در تولید اخبار باشد؛ در واقع آنچه که می‌تواند ما را موفق کند نحوه تولید اخباری است که ستاد بر عهده دارد.

وی با اعتقاد به اینکه کار ستاد اطلاع‌رسانی‌ در این سفر از اهمیت بسیاری برخوردار است ، گفت: درخواست من این است که ستاد اطلاع‌رسانی‌ نشان دهد چه اقداماتی انجام شده ؛ در حقیقت نباید به دنبال این باشیم که اقدامات و پروژه‌ها چه هستند ، باید نشان دهیم این اقدامات و پروژه‌ها از کجا آغاز شده و به کجا رسیده است.

معاون استاندار فارس با بیان اینکه تولید اخبار باید به گونه‌ای هدایت و روایتگری شود که به همه ابعاد و اجزای کار یا رویداد پرداخته شود، گفت: می‌بایست از زاویه دید مخاطبین به رویدادها پرداخته و این رویدادها پردازش شوند ؛ در واقع اخبار باید از ویژگی‌های ارتباط گرفتن و نظرخواهی از کارگران، مهندسین و مدیران آن رویداد برخوردار باشد.

قزل‌سفلی ادامه داد: در طول این مدت انبوهی از کارهای هماهنگی در حال انجام بود تا مقدمات سفر فراهم شود؛ این در حالیست که آنچه از این اقدامات معمولا به تصویر کشیده می‌شود چکیده است که این چکیده‌ها نیز تبدیل به کلیشه در دنیای رسانه‌ها شده است.

او افزود: در واقع در چنین رویدادهایی انبوهی از قیچی‌زدن‌ها کنار هم آورده می‌شود که شاید هیچ جذابیتی برای مردم به همراه نداشته باشد ؛ البته افزون بر بکارگیری این موارد در مخابره اخبار در تولید تصویر و کلیپ هم باید این موارد و ویژگی‌ها رعایت شود.

وی بر ضرورت هم‌اندیشی بین دستگاهی در ستاد اطلاع‌رسانی‌ تأکید کرد و گفت: خبر و تصویر باید از زبان مردم باشد و مردم باید روایتگر کار مسئولان باشند؛ وقتی مردم به عنوان مخاطبان و خدمت‌گیرندگان و افرادی که در به سرانجام رساندن پروژه‌ها نقش داشته‌اند روایت‌کننده رویدادها باشند قطعاً این رویدادها اثربخشی بیشتری در جامعه خواهد داشت.

معاون استاندار فارس یادآور شد: هرچه اجزا و ابعاد کار گسترده و باز شود جذابیت آن بیشتر می‌شود و فضای بیشتری برای تولید اخبار ایجاد خواهد شد.

وی اضافه کرد: در تولید خبر هم مانند تولید تصویر نباید صرفا به کادر بسته فکر کنیم، باید از زوایای مختلف به آن رویداد و پدیده نگاه کنیم تا اثرگذاری آن بیشتر شود.

معاون استاندار فارس گفت: کارهای خوب و ریشه‌ای در طول این ۲سال انجام شده و مردم قطعا نتایج آن را خواهند گرفت، بیان این دستاوردها با زبان گویای رسانه ها باید تبیین گردد ، از بکار بردن روشهای کلیشه که جذابیتی برای مردم ندارد بپرهیزیم ؛ بایستی تغییر رویکرد دهیم و این تغییر رویکرد را رسانه باید ایجاد کند.

وی با اشاره به اینکه ستاد اطلاع رسانی سه کار را پیشرو دارند، گفت: تولید پیش خبر برای آگاه‌سازی مردم و ارتباط‌گیری با مسوولان مرتبط، پوشش گسترده آنچه که در سفر اتفاق می‌افتد و جمع‌آوری اخبار از زوایای مختلف پس از سفر از رسالت مهم این ستاد محسوب می‌شود.

قزل‌سفلی ، با اعتقاد به اینکه فلسفه خبرگزاری تولید خبر است و کار این ستاد مرکز ثقل و محوری‌ترین کار در بخش اطلاع‌رسانی‌ محسوب می‌شود، گفت: ستاد اطلاع‌رسانی‌ در خط مقدم این سفر قرار دارد و با دقت، سرعت و همه جانبه گرایی در تولید خبر می‌تواند اقدامی خوب و وزین را انجام دهد.

انتهای پیام 

بخش ورزشی

با استفاده از تحلیل‌های دقیق و ارائه‌ی آمار و ارقام، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی داده‌ها و آمارهای جالب و کاربردی درباره‌ی عملکرد تیم‌ها، بازیکنان و رویدادهای ورزشی می‌پردازم. هدفمندی خود را در افزایش دانش و اطلاعات ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای داده‌های جذاب و آماری ورزشی همراه شوید.