اخبار ورزشی

آزادکاران طلایی نشدند/ امامی در گروه بازنده‌ها هم به میدان نیامد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، مسابقات بین‌المللی کشتی آزاد ببه میزبانی زاگراب در مرحله رده بندی و فینال شش وزن نخست امشب برگزار شد که نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۶۵ کیلوگرم رحمان عموزاد در دور نخست با نتیجه ۱۲ بر ۴ و سه اخطاره عبداله توپراک از ترکیه را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۱۰ بر صفر از سد شائو هوا یوان از چین گذشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله مقابل آگوستین دستریباتس از آرژانتین به پیروزی دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. عباس ابراهیم زاده دیگر نماینده کشورمان نیز که در گروه عموزاد حضور دارد، در دور اول با با نتیجه ۱۰ بر صفر گودردزی ژبیاشویلی از گرجستان را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه ۹ بر ۲ بائو ون وی از چین را مغلوب کرد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۵ بر ۲ کرزیستوف بینکوفسکی از لهستان را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی رفت. دو نماینده کشورمان در مرحله نیمه نهایی رو در روی یکدیگر قرار گرفتند که رحمان عموزاد با نتیجه ۱۲ بر ۴ مقابل ابراهیم زاده به پیروزی رسید و به دیدار فینال راه یافت. ابراهیم زاده نیز راهی دیدار رده بندی شد و در این دیدار با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل عبداله توپراک از ترکیه پیروز و صاحب مدال برنز شد. رحمان عموزاد در دیدار پایانی با توجه به مصدومیت مقابل وازگن توانیان از ارمنستان کشتی نگرفت و به مدال نقره رسید.

در وزن ۷۴ کیلوگرم یونس امامی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل نورلانبیکی وورنیبای از چین به پیروزی رسید. حسین ابوذری دیگر نماینده کشورمان نیز در دور نخست با نتیجه ۱۱ بر صفر توبیاس پورتمانین از سوئیس را شکست داد. وی در دور بعد با نتیجه ۸ بر صفر وادیم کوریلنکو از اوکراین را از پیش رو برداشت. نمایندگان کشورمان در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف هم رفتند که حسین ابوذری با نتیجه ۴ بر ۴ مقابل یونس امامی به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. ابوذری در این مرحله مقابل جبرئیل گادجیف قهرمان جوانان جهان از آذربایجان با نتیجه ۱۰ بر ۳ به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. ابوذری در دیدار فینال با نتیجه ۱۰ بر ۱ مغلوب جیسون نولف از آمریکا شد و به مدال نقره رسید. یونس امامی نیز با توجه به مصدومیت و نظر کادر فنی در مسابقات گروه بازنده حاضر نشد.

مسابقات ۴ وزن دوم فردا برگزار می‌شود که قرعه نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۷۹ کیلوگرم که با حضور ۶ کشتی گیر و به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود، محمد نخودی و عبداله شیخ اعظمی در یک گروه به مصاف هم می‌روند. جوزف لاورنس از آمریکا نیز در گروه نمایندگان کشورمان حضور دارد.

در وزن ۹۷ کیلوگرم که مسابقات آن با حضور ۱۹ نفر برگزار می‌شود، کامران قاسم پور پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با آووسایمان هابیلا از چین کشتی می‌گیرد. کایل اسنایدر قهرمان المپیک و جهان از آمریکا در گروه قاسم پور قرار دارد. امیرعلی آذرپیرا دیگر نماینده کشورمان در این وزن، در دور اول با رادوسلاو باران از لهستان پیکار می‌کند و در صورت غلبه بر این حریف، در دور دوم به مصاف مایکل ماچیاولو از آمریکا می‌رود. دو نماینده کشورمان در صورت غلبه بر حریفان تا دیدار فینال به هم برخورد نمی‌کنند.

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم که ۲۴ کشتی گیر در آن حضور دارند، امیرحسین زارع پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با برنده ژیوی دنگ و بوهردین هر دو از چین مصاف می‌دهد. گنو پتریاشویلی عنوان دار جهان و المپیک از گرجستان در گروه زارع حضور دارد. امیررضا معصومی دیگر نماینده کشورمان که در گروه دیگر قرار دارد، در دور اول با گیوی ماتچراشویلی از گرجستان پیکار می‌کند و در صورت غلبه بر این حریف، در دور دوم به مصاف یوسف حمیدا از مصر می‌رود.

بخش ورزشی

با استفاده از تحلیل‌های دقیق و ارائه‌ی آمار و ارقام، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی داده‌ها و آمارهای جالب و کاربردی درباره‌ی عملکرد تیم‌ها، بازیکنان و رویدادهای ورزشی می‌پردازم. هدفمندی خود را در افزایش دانش و اطلاعات ورزشی خوانندگان قرار می‌دهم. همراه با من را بپذیرید و به دنیای داده‌های جذاب و آماری ورزشی همراه شوید.