اقتصادی

توسعه بیش از ۱۴ کیلومتر شبکه برق در شهرستان باوی

خبر فوری/خوزستان مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق اهواز گفت: در راستای تامین برق مطمئن و پایدار بیش از ۱۴ کیلومتر شبکه در سطح شهرستان باوی با اعتبار بیش از ۲۷۱ میلیارد ریال احداث و توسعه یافت.

عبدالحمید عباس شیاری در گفت و گو با خبر فوری اظهار کرد: در راستای تامین برق مطمئن و پایدار بیش از ۱۴ کیلومتر شبکه در سطح شهرستان باوی با اعتبار بیش از ۲۷۱ میلیارد و ۳۳۰ میلیون ریال احداث و توسعه یافت.

وی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون پروژه‌های متعددی در سطح کلانشهر اهواز اجرا شده است که اجرای پروژه‌های برق‌رسانی و تامین برق مطمئن و پایدار در شهرستان باوی از این جمله این پروژه‌ها است.

شیاری گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده در معاونت مهندسی و واحدهای مهندسی امور برق‌ مناطق و شهرستان‌ها، نیازسنجی و اولویت‌بندی شده است و پروژه‌ها بر این اساس اجرا می‌شود.

وی در خصوص جزییات این پروژه‌ها گفت: در این پروژه تاکنون تعداد ۸۲ اصله پایه فشار ضعیف، تعداد ۱۱۴ اصله پایه فشار متوسط، ۱۲۱۰۴ متر سیم آلمومینیومی فشار متوسط، ۱۷۳۸متر کابل خودنگهدار فشار ضعیف و ۸۵۶ متر کابل خودنگهدار روشنایی نصب شده است.

شیاری اظهار کرد: همچنین در راستای افزایش کیفیت ولتاژ شبکه برق و جلوگیری از بروز نوسان به ویژه در فصل تابستان تعداد ۳۲ دستگاه ترانسفورماتور با ظرفیت ۱۲۸۰۰ کیلوولت آمپر در برخی مناطق شهری و روستایی نصب شده‌اند.

شیاری بیان کرد: با توجه به شرایط جوی حاکم بر منطقه خوزستان و گرمای شدید هوا، شاهد فرسایش سریع برخی تجهیزات منصوبه روی شبکه هستیم که از جمله آن‌ها مقره‌ها هستند. در این راستا به منظور استمرار خدمات رسانی مطلوب از ابتدای سال تاکنون تعداد ۶۸۰ مقره سیلیکونی روی شبکه برق نصب شده است.

وی گفت: این پروژه‌ها با اعتبار بیش از ۲۷۱ میلیارد و ۳۳۰ میلیون ریال اجرا و به مرحله بهره‌برداری رسیده‌اند.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و تحصیلات بالا هستم. به شما تحلیل‌هایی را ارائه می‌دهم که با استفاده از زبانی ساده و قابل فهم، به شما کمک کند تا اطلاعات اقتصادی را بهتر درک کنید و در تصمیمات خود بهتر عمل کنید.