ساختار لوله نیوپایپ + انواع کاربرد

نیوپایپ یکی از بهترین برندهای تولید انواع لوله ها است. شرکت نیوپایپ سپاهان زیرمجموعه مجموعه کارخانه صنایع گیتی پسند میباشد. طول عمر این لوله ها بیشتر از ۵۰ سال می باشد. یکی از نمونه های عالی این لوله ها، لوله های پنج لایه تلفیقی حاصل از فلز و پلیمر می باشد. از این لوله ها در امر لوله کشی آب سرد و گرم استفاده می شود. لوله نیوپایپ پنج لایه برای استفاده های ساختمانی و بهداشتی بسیار عالی می باشد و دوام و مقاومت بسیار خوبی در مقابل خوردگی و پوسیدگی دارد.

مشخصات تماس با کارشناسان پایپ تهران

پایپ تهران به عنوان یکی از برترین مجموعه‌های بازرگانی کشور از سال ۱۳۸۰ فعالیت خود را با هدف تأمین، تجهیزات و تاسیسات صنعتی و ساختمانی آغاز نمود و در بیش از دو دهه فعالیت خود توانست بخش وسیعی از نیازمندی‌های صنایع مختلف کشور از قبيل صنایع نفت، گاز، پتروشیمی، تأسیسات سرمایشی و گرمایشی ساختمان، صنایع غذایی

آدرس تهران ،چهار راه گلوبندک خیام شمالی روبروی دادگاه جرائم اقتصادی پلاک928 (بازار تهران)
تلفن1 2155699825
تلفن2 2155699826
تلفن3 2155610448
تلفن4 2155610449

 

 

جدید ترین لیست قیمت نیوپایپ:

لوله‌های پنج لایه:

لوله پنج لایه PEX-AL-PEX
کد ۹۱۲۱۶ ۹۱۶۲۰ ۹۲۰۲۵ ۹۲۶۳۲ ۹۳۲۴۱ ۹۳۲۴۰ ۹۴۱۵۰ ۹۵۱۶۳
سایز ۱۶ ۲۰ ۲۵ ۳۲ ۴۰ ۴۰ ۵۰ ۶۳
قیمت ۱۸۳.۶۶۰ ۳۲۷.۶۵۰ ۵۵۶.۲۲۰ ۸۶۴.۶۹۰ ۱.۴۸۰.۳۲۰ ۱.۴۸۰.۳۲۰ ۱.۹۱۶.۶۵۰ ۲.۴۳۹.۷۴۰
لوله پنج لایه PERT-AL-PERT
کد ۹۶۰۱۶ ۹۶۰۲۰ ۹۶۰۲۵ ۹۶۰۳۲ جای عکس یا لوگو
سایز ۱۶ ۲۰ ۲۵ ۳۲
قیمت ۱۷۰.۹۱۰ ۲۹۶.۶۹۰ ۵۰۰.۲۰۰ ۷۷۹.۰۲۰

اتصالات رزوه‌ای:

مغزی
کد ۱۰۱۱۰ ۱۰۱۱۲ ۱۰۱۱۴ ۱۰۱۱۶ ۱۰۱۱۸ ۱۰۱۲۰
سایز ۲/۱ ۴/۳ ۱ ۴/۱  ۱ ۲/۱  ۱ ۲
قیمت ۳۷۱.۱۵۰ ۶۸۱.۴۷۰ ۱.۰۷۷.۴۷۰ ۱.۲۵۸.۸۵۰ ۱.۶۶۴.۵۴۰ ۳.۵۶۴.۹۶۰
مغزی با طول  mm۵۰ مغزی تبدیل روپیچ مغزی رو پیچ توپیچ
کد ۱۰۱۵۰ ۱۰۲۱۰ ۱۰۲۱۲ ۱۰۳۱۰ ۱۰۳۱۲ ۱۰۳۱۴ ۱۰۳۱۱۶
سایز ۲/۱ ۴/۳“ * ۲/۱ ۴/۳“ * ۱ ۲/۱ ۴/۳ ۱ ۴/۱۱
قیمت ۷۵۲.۲۱۰ ۶۰۰.۴۹۰ ۱.۱۰۵.۴۸۰ ۴۳۱.۶۴۰ ۵۹۶.۷۸۰ ۱.۲۸۴.۹۰۰ ۱.۶۴۱.۶۵۰
مغزی رو پیچ توپیچ (آلن خور)
کد ۱۰۳۱۸ ۱۰۳۲۰ ۱۰۳۲۲ ۱۰۳۲۴ ۱۰۳۲۶ ۱۰۳۳۰
سایز ۲/۱
mm۱۰
۲/۱
mm۱۵
۲/۱
mm۲۵
۲/۱
mm۳۰
۲/۱
mm۴۰
۲/۱
mm۵۰
قیمت ۲۶۰.۴۱۰ ۳۴۴.۹۹۰ ۴۶۴.۴۵۰ ۵۰۶.۷۵۰ ۶۲۷.۶۳۰ ۸۴۹.۶۶۰

لیست قیمت :

تبدیل روپیچ توپیچ
کد ۱۰۴۰۷ ۱۰۴۴۸ ۱۰۴۴۹ ۱۰۴۵۲ ۱۰۴۵۴ ۱۰۴۶۰ ۱۰۴۶۲
سایز روپیچ ۴/۳ * توپیچ ۲/۱ (طرح B) روپیچ ۱ * توپیچ ۲/۱ روپیچ ۱ * توپیچ ۴/۳ (طرح B) روپیچ ۴/۱ ۱* توپیچ ۱ روپیچ ۴/۱ ۱ * توپیچ ۴/۳ روپیچ ۲/۱ ۱* توپیچ ۱ روپیچ ۲/۱ ۱* توپیچ ۴/۱ ۱
قیمت ۳۸۱.۷۲۰ ۵۹۸.۳۱۰ ۵۵۴.۳۸۰ ۱.۰۲۸.۹۶۰ ۱.۲۴۱.۴۱۰ ۱.۴۷۲.۵۹۰ ۱.۶۸۵.۹۱۰
تبدیل روپیچ توپیچ تبدیل روپیچ توپیچ زانو چپقی
کد ۱۰۴۰۶ ۱۰۴۱۰ ۱۰۴۵۰ ۱۰۴۵۱ ۱۰۶۱۰ ۱۰۶۱۲ ۱۰۶۱۴
سایز توپیچ ۴/۳ * روپیچ ۲/۱ توپیچ ۱ * روپیچ ۴/۳ روپیچ ۱ * توپیچ ۴/۳ روپیچ ۱ * توپیچ ۴/۱ ۱ ۲/۱ ۴/۳ ۱
قیمت ۸۶۰.۷۸۰ ۱.۰۹۸.۱۸۰ ۱.۰۶۳.۸۴۰ ۲.۰۶۹.۱۵۰ ۷۷۸.۰۵۰ ۱.۲۷۵.۳۰۰ ۱.۸۱۲.۶۷۰

لیست قیمت :

چپقی مخصوص محفظه هواگیری چپقی با مهه تنظیم محفظه هواگیری سه راهی تو پیچ رزوه‌ای سه راهی توپیچ روپیچ رزوه‌ای مهره ماسوره رزوه‌ای
کد ۱۰۶۱۶ ۱۰۶۲۶ ۱۰۷۳۰ ۱۰۷۳۴ ۱۰۸۰۲ ۱۰۸۰۶
سایز توپیچ ۲/۱ * روپیچ ۱ توپیچ ۲/۱ * روپیچ ۱ ۲/۱ ۲/۱ * “۱ * “۲/۱ ۴/۳ * “۴/۳ ۱ * ۱
قیمت ۱.۵۰۷.۰۴۰ ۱.۴۲۲.۵۶۰ ۱.۱۰۳.۸۵۰ ۱.۸۱۰.۴۹۰ ۱.۱۷۳.۰۶۰ ۲.۰۶۰.۸۷۰

انواع کاربرد لوله نیوپایپ

از اتصالات و لوله نیوپایپ در مواردی مانند آبرسانی ها، امورساختمانی و بهداشتی، انتقال آب آشامیدنی، رادیاتور و گرمایشی سرمایشی در لوله های آب گرم و سرد استفاده می شود که مهمترین کاربرد این لوله های پنج لایه نیوپایپ هستند. از این لوله ها برای مواردی استفاده می شود که دمای آن قرار است تا ۹۰ درجه سانتیگراد نیز بالابرود.

لوله کشی ساختمان ها، سردخانه، فن کوئل و … بیشترین مورد کاربرد این لوله ها می باشد. تاسیسات گرمایشی، سرمایشی و تهویه مطبوع، گرمایش از کف، انتقال آب در رایزرها، صنایع پزشکی و بهداشتی، غذایی، دارویی و … . بطور مثال زمانی که محصول شیمیایی تولید میکنید که امکان استفاده از لوله های فلزی نباشد باید از لوله های پنج لایه نیوپایپ استفاده کنید.

صنایعی همچون ماشین سازی، نفت و گاز، پتروشیمی، کشتی سازی و … همگی از مواردی هستند که از لوله نیوپایپ در آنها استفاده می شود.

مزایای نیوپایپ

  • لوله های پنج لایه نیوپایپ (PEXb-Al-PEXB) ساختمان خاص پلیمری دارد و از تلفیق آن با فلز تولید می شود. بنابراین امکان تحمل دمای 90 درجه را هم دارد.
  • لوله های پنج لایه نیوپایپ به دلیل وجود آلومینیوم و جوش طولی، در مقابل فشار و شکستگی مقاومت فوق العاده خوبی دارند و در جایی که آب گرم را انتقال می دهند، برعکس لوله های فلزی افت دمای خیلی زیادی در آن ها پیش نمی آید.
  • امکان نفوذ اکسیژن به درون لوله وجود ندارد و در صورت انتقال آب، تغییر رنگ و گرفتگی لجن در آنها پیش نمی آید. این لوله ها در برابر انواع مواد شیمیایی از جمله بازها و اسیدها نیز مقاومند. ضریب انبساط آنها بسیار کم در حد ناچیز است.
  • به دلیل اینکه داخل لوله به صورت سطحی هموار است، افت فشار در آن به ندرت و خیلی کم اتفاق می افتد.
  • امکان نصب سریع و آسان و مطمئن و ضایعات نیز نخواهد داشت.
  • امکان فرم گیری و خمش راحتی دارد.
  • می توانید لوله کشی توکار را با اطمینان انجام دهید و از لوله کشی روکار برای زیبایی کار استفاده کنید.
  • بدون زنگ زدگی و پوسیدگی است و امکان رسوب در آن وجود ندارد.

انواع اتصالات لوله نیوپایپ پنج لایه

جنس اتصالات لوله های نیوپایپ از آلیاژ برنج است که با نیکل آبکاری می شوند. دقیقاً به همین دلیل است که امکان فرسودگی و رسوب گیری و خوردگی در آنها بسیار پایین است. طراحی های فوق العاده و منحصر به فرد کیفیت مواد اولیه و اورینگ های خاص در تولید آنها استفاده می شود. به همین دلیل است که از عمر فوق العاده بالایی برخوردارند و سختی زیادی را تحمل می کنند.

دو نوع اتصال نیوپایپ وجود دارد:

    اتصالات پرسی نیوپایپ :

اتصالات پرسی در لوله کشی های پنج لایه مورد استفاده قرار میگیرند و نصب بسیار آسانی دارند. سبک وزن و ارزان می باشند. در این روش، نیاز به پرس وجود دارد، اما به مهره احتیاجی نیست.

     اتصالات کوپلی یا رزوه ای:

در اتصالات کوپلی از سه اورینگ استفاده می گردد و آب بندی بطور کامل انجام می شود.

ساختار لوله نیوپایپ

لوله نیوپایپ را اغلب با محصولات پنج لایه می شناسند. لایه اولی لوله، داخلی ترین لایه است. جنس این لایه اول از بهترین پلی اتیلن می باشد. درجه حرارت پلی اتیلن استفاده شده در لایه اول تحمل پذیری بالایی نسبت به حرارت دارد. خارجی ترین لایه که آخرین لایه و لایه پنجم به حساب می آید نیز از پلی اتیلن با امکان تحمل درجه حرارت بالایی ایجاد می شود. لایه سوم لوله نیوپایپ از فلز آلومینیوم درست می شود که دقیقا باعث انعطاف (خمش و زاویه دار شدن در این لوله ها راحت است) و طول عمر لایه ها می شود. لایه دوم و چهارم نیز از چسب می باشند.

خدمات پس از فروش لوله نیوپایپ

این فروشگاه امکانات زیادی را برای مشتریان خود فراهم آورده است. این خدمات در راستای جلب رضایت حداکثری مشتریان می باشد. از ویژگی های خاص این لوله ها و اتصالات که به نام لوله نیوپایپ آشنا شدید می توان به مقاومت در برابر خوردگی و پوسیدگی، جلوگیری از رسوب گذاری و تحمل فشارهای بالا و دماهای بالا می باشد. برای اطلاع از روند اجرای لوله کشی، قیمت ها، نصب این لوله ها، تست فشار آب و دیگر جزئیات آن حتما با ما تماس بگیرید. مطالعه دستورالعمل اجرای تاسیسات ساختمان با سیستم لوله کشی نیوپایپ نیز توصیه می گردد.

نمایندگی نیوپایپ گیتی پسند اصفهان

پایپ تهران نمایندگی نیوپایپ اصفهان در شهر تهران میباشد.