اخبار جامعه

صادرات فناوری بیمارستانی جدید جوانان ایرانی به اسپانیا

صادرات فناوری جدید بیمارستان جوانان ایرانی به اسپانیا

دستگاه یک شرکت دانش بنیان خنثی کننده و استریل کننده زباله های خطرناک بیمارستانی علاوه بر استفاده در برخی مراکز درمانی به کشور اسپانیا صادر شده است.

به گزارش خبرنگار گروه علم و فناوری خبرگزاری خبر فوری; مدیرکل آن شرکت با بیان اینکه پسماندهای عفونی حاوی عوامل بیماریزای مختلفی مانند باکتری، ویروس و انگل هستند و در صورت رها شدن در محیط باعث انتقال بیماری به انسان و آلودگی محیط زیست می شوند، گفت: مراکز اصلی که تولید می کنند. وی زباله های عفونی، بیمارستان ها، مراکز بهداشتی و درمانی، آزمایشگاه ها، کلینیک های دامپزشکی، مراکز دفع زباله و در نهایت زندان ها را نام برد.
سید مرتضی سادات افزود: بر این اساس سامانه ای طراحی و تولید کردیم که قابلیت تبدیل ایمن انواع زباله های عفونی را دارد و مشکل زیست محیطی ایجاد نمی کند.
یادآوری: در این دستگاه کاربر ابتدا کیسه های حاوی زباله های عفونی را یکی یکی داخل دستگاه خرد کن قرار می دهد. در مرحله بعد، پس از تکمیل ظرفیت دستگاه از زباله های عفونی، کیسه خردکن کامل حاوی زباله ها و مایعات عفونی جمع آوری شده در دستگاه وارد چرخه ضد عفونی استریل می شود.
مدیرعامل این شرکت دانش بانیان سیکل استریل این دستگاه را در دمای 121 درجه سانتیگراد، فشار 2.5 بار و زمان 30 دقیقه دانست و ادامه داد: دما و زمان این دستگاه قابل تنظیم است. . ، و پس از بی خطرسازی، کاربر پسماند ایمن خواهد داشت و بسته را از دستگاه خارج می کند.
به گفته وی، این دستگاه در مراکز درمانی نصب می شود و با بی خطرسازی کامل زباله های عفونی، امنیت لازم را فراهم می کند تا جایی که شورای منطقه این زباله ها را همراه با سایر زباله های عادی بیمارستانی جمع آوری می کند.
وی با تاکید بر اینکه این دستگاه دارای دو قسمت اصلی خردکن و مخزن نگهداری زباله است، گفت: دستگاه flash3 قابلیت خردکردن انواع زباله های عفونی را به کمک چهار خردکن دارد.
سادات افزود: به طور معمول در همه اتوکلاوها فقط فاز جامد استریل می شود و فاز مایع را نمی توان خنثی کرد. ضمناً در این دستگاه مایع از جامد موجود در زباله های عفونی جدا شده و به طور جداگانه استریل می شود.
وی افزود: برای تماس کمتر کاربر با زباله، این دستگاه به گونه ای طراحی شده است که کیسه زباله های عفونی از درب مربوط به قسمت تقسیم بندی دستگاه وارد شده و زباله های استریل و بسته بندی شده خارج می شود. از در دیگر قبل از خرد کردن زباله، کاربر 12 کیسه ساخته شده از PP را در موقعیت مناسب روی سینی تغذیه نصب می کند. در مرحله بعد، پسماندها پس از خرد کردن، داخل کیسه ها ریخته شده و وارد چرخه استریل می شوند. سپس کاربر کیسه های زباله استریل شده را از دستگاه خارج می کند.
به گفته وی، با ورود و خرد شدن زباله های عفونی در این دستگاه، به کمک فیلتر چند لایه و آنتی باکتریال موجود در خروجی هوای داخل دستگاه، از انتشار بوی نامطبوع به محیط جلوگیری می کند.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان بیان کرد: این دستگاه در مراکز بهداشتی و درمانی سراسر کشور از جمله بیمارستان تازه تاسیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، شهدای بناب، بیمارستان شهید رجایی دانشگاه علوم پزشکی مازندران نصب شده است. بیمارستان های علوم، ولیعصر(عج) قم و طالقانی چالوس استفاده شده و نمونه آن به اسپانیا صادر شده است.

انتهای پیام/

آیا این خبر مفید بود؟

بر اساس نتیجه 0 رای بدید 0 رای مخالف