اخبار جامعه

پرسپولیس صدرنشین است ولی ایده آل بازی نمی کند/ با این شرایط مقابل تیم های مدعی به مشکل می خورند

یک پیشکسوت پرسپولیس در گفتگو با آنا

کارشناس فوتبال کشورمان گفت: درست است که پرسپولیس در بالای جدول است اما ایده آل بازی نمی کند.

پرسپولیس در گفت و گو با اسماعیل هلالی، خبرنگار تیم ورزشی خبرگزاری آنا، درباره دیدار مقابل مس کرمان گفت: این دیدار دو قسمت متفاوت داشت. در نیمه اول شرایط خیلی خوب پیش نرفت و سرعت بازی پایین بود اما در نیمه دوم با ورود شیخ دیاباته مهاجم پرسپولیس شرایط بهتر شد. پرسپولیس در این بازی با دو مهاجم بازی کرد و شرایط تغییر کرد. در نیمه دوم پرسپولیسی ها چند موقعیت گلزنی داشتند اما شیخ دیابت فقط توانست یک گل به ثمر برساند. اگرچه این دیدار با پیروزی پرسپولیس به پایان رسید اما به نظر من این تیم هنوز برای رسیدن به اهداف خود جای کار دارد. اگر قرار باشد این تیم در این شرایط به مصاف حریفان لیگ خود برود، قطعا کار سختی خواهد بود.

** پرسپولیس ایده آل بازی نمی کند

کارشناس فوتبال کشورمان تصریح کرد: تیم مس کرمان پس از سال ها اولین سال حضور خود در لیگ یک را تجربه می کند و بسیاری از استانداردهای رقبا را ندارد. با این شرایط پرسپولیس نتوانست بیش از یک گل به این تیم بزند. فکر می‌کنم در بازی‌های آینده سخت‌تر باشد، به‌خصوص مقابل حریفانی که در لیگ برتر رقیب هستند. پرسپولیس در شرایطی است که تیم بازیکنان خوبی دارد اما نمی دانم چرا این تیم پنج هفته است که بی نقص بازی نمی کند.

**پرسپولیس با این وضعیت به سمت عقب حرکت می کند تا جلو

وی تاکید کرد: اشتیاق لازم را در مسابقات پرسپولیس در بازیکنان نمی بینم و این مشکل در آینده می تواند مشکل ساز شود. بازیکنان پرسپولیس در دیدار مقابل سپاهان تنها 10 دقیقه فوتبال بازی کردند. تکنسین ها باید تیم را با جزئیات تجزیه و تحلیل کنند، نقاط ضعف آنها را پیدا کنند و روی آنها کار کنند. فکر می کنم پرسپولیس با این شرایط بیشتر به عقب می رود تا جلو.

**بهترین بازیکن لیگ گیج است

وی تصریح کرد: الان بازیکنی مثل دانیال اسماعیلی فر بازیکن توانمندی است اما نقش خود را خوب نمی شناسد و گیج بازی می کند، اگر بگذارید این بازیکن کارش را خوب انجام دهد و به او برنامه بدهید چون مهارت زیادی دارد. می تواند آن را نشان دهد. که اما با توجه به اینکه این بازیکن بیشترین پاس را در این مدت دارد گیج شده و از پشت بازی می کند. امیدوارم تکنسین ها بیشتر برنامه ریزی کنند و بازی بازیکنان را با دقت مطالعه کنند وگرنه مشکلات زیادی خواهد داشت. شکی نیست که تیم های رقیب منتظر نمی مانند و در نیمه اول به پرسپولیس گل می زنند و کار سختی است.

** تعلیق لیگ به ضرر پرسپولیس است

هلالی تعطیلی را برای پرسپولیس مضر عنوان کرد و گفت: پرسپولیس تیم اول جدول است. طبیعی است که در چنین شرایطی توقف ها و وقفه ها گریبانگیر این گروه شود. تیم هایی که وضعیت خوبی ندارند و تعداد مصدومیت بیشتری دارند از این زمان استراحت استفاده می کنند. البته من با تعطیلی لیگ مخالفم به جز اینکه چند بازیکن ایرانی در تیم ملی بازی می کنند به همین دلیل باید 16 تیم تعطیل شود. بیشتر تیم ملی را لژیونرها تشکیل می دهند و به کمتر بازیکن داخلی فرصت بازی داده می شود.

انتهای پیام/