اخبار عمومی

فرمانداری و بخشداری‌های کردستان به فیبر نوری مجهز شدند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، مهدی رمضانی ظهر چهارشنبه در آئین بهره‌برداری از بستر فیبر نوری فرمانداری‌ها و بخشداری‌های استان که در سالن اجتماعات شهدای گمنام استانداری کردستان برگزار شد، اظهار کرد: از همه کسانی که در راه‌اندازی این بستر زحمت فراوانی کشیدند تشکر و قدردانی می‌کنم.

وی افزود: این افتخار بزرگی برای استان کردستان است که به عنوان اولین استان در کشور از بستر فیبر نوری در فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها استفاده نماید.

رمضانی عنوان کرد: کردستان جزو استان‌های پیشتاز در بستر برگزاری انتخابات الکترونیک در کشور است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان گفت: فناوری و نقش آن در انتخابات بسیار مهم است تا جایی که از چهار مؤلفه مهم مشارکت، رقابت، سلامت و امنیت در انتخابات، به صورت مشخص موضوع سلامت انتخابات به حوزه فناوری ارتباط پیدا می‌کند.

رمضانی با اشاره به اهمیت فناوری در برگزاری انتخابات گفت: اقدامات بسیار جدی و قابل قبول در این زمینه انجام شده و مسئولیت برگزاری انتخابات وظیفه خطیر و مهمی است.

لزوم الکترونیکی کردن سیستم‌های موجود در فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها در ایام انتخابات

عبدالله رشیدی پور معاون توسعه منابع انسانی استاندار نیز در این آئین گفت: با تدابیر اندیشیده شده این بستر در فرمانداری‌ها و بخشداری‌های استان فراهم شده و تلاش ما تقویت این بستر است.

وی الکترونیکی کردن سیستم‌های موجود در فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها را با توجه به ایام انتخابات پیش‌رو ضروری دانست و گفت: برقراری ارتباط به صورت الکترونیکی هم در بحث نیروی انسانی، هزینه‌ها و هم در موضوع دقت نظر بسیار مهم است.

رشیدی پور گفت: انتخابات مظهر مردم سالاری است، لذا الکترونیکی کردن انتخابات بسیار موضوع مهمی است.

وی افزود: این پروژه طی مراحل، انعقاد قرارداد با شرکت مخابرات استان، حفاری و لوله گذاری، کابل کشی فیبر نوری، فیوژن و تست برقراری ارتباط، پیکربندی تجهیزات مورد استفاده در بستر فیبر نوری و اجرای شبکه اجرا شده است.