اخبار جامعه

قانون تعرفه گذاری خدمات پرستاری باید در دولت تصویب شود

وزیر بهداشت گفت: قانون تعرفه های بیمه سلامت در شورای عالی بیمه سلامت تصویب شده و باید به تصویب هیأت وزیران برسد و امیدواریم در سال آینده اجرایی شود و در مجلس تصمیم گیری شود، اعتبارات لازم برای اجرای آن وجود دارد.

به گزارش خبر فوری، دکتر بهرام عین اللهی وی در ادامه جلسه هیئت مدیره شهرستان نور اظهار داشت: برای ارائه خدمات سلامت نیازمند منابع اقتصادی پایدار هستیم و دو منبع تامین مالی پایدار داریم. یکی یک درصد اعتبار مالیات بر ارزش افزوده و دیگری مالیات بر سیگار است.

وی افزود: برای امسال 17 میلیارد برداشت از ردیف یک درصد مالیات بر ارزش افزوده در مجلس تصویب شد که از سوی سازمان برنامه و بودجه 12 میلیارد اختصاص یافت اما تاکنون تنها یک میلیارد و 300 میلیارد بوده است. همچنین با خرید واکسن و 400 میلیارد واکسن همراه است. برای خدمت رسانی به حوزه های لازم و تقویت نظام سلامت نیازمند منابع هستیم و امیدواریم در بودجه سال آینده منابعی در راستای مصوبه مجلس تامین شود.

وزیر بهداشت گفت: مشکل اصلی کشور به ویژه استان مازندران تصادفات است و متأسفانه همه ساله به ویژه در ایام نوروز افراد زیادی در تصادفات رانندگی تلف می شوند و تعداد کشته های تصادفات نیز افزایش می یابد. مازندران یک تاج است و از شهروندان به ویژه مسافران این استان تقاضا داریم قوانین رانندگی را رعایت کنند. 99 پایگاه اورژانس جاده ای در استان مازندران وجود دارد اما باید از تصادف جلوگیری کنیم.

عین اللهی ادامه داد: برنامه های مشخصی برای رشد و تجمیع خانه های بهداشت در مازندران داریم که در سفر استانی رئیس جمهور منابع قابل توجهی به این امر اختصاص داده شده است و در جلسه شورای استان گزارش مسائل و بررسی های میدانی را ارائه خواهم کرد. بیمارستان شهرستان نور فرسوده شد و امام خمینی (ره) 60 ساله تکمیل بیمارستان جایگزین نور که با سرعت کم ساخته شد باید تسریع شود و اکنون 10 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

به گزارش وب دا، وی با اشاره به اجرای طرح آزادسازی ساحل در یکی دو ماه اخیر گفت: مهمترین مرحله رهاسازی داشتن ساحلی زیبا، سالم و تمیز و بدون آلودگی است. انتظار مردم و مسافران این است که ساحل عاری از زباله و مواد غیربهداشتی باشد که باید این کار را انجام دهیم و با هماهنگی رئیس جمهور به سواحل تمیز و بدون آلودگی عادت کنیم که این خواسته وزارت بهداشت است. دانشگاه علوم پزشکی در نظر داریم سواحل مازندران را پاکسازی کنیم. در مناطق ساحلی که زباله و آلودگی وجود دارد، سازمان های محیط زیست و شهرداری ها نیز نقش مهمی ایفا می کنند. وجود زباله در دریا برای ما اصلا قابل قبول نیست زیرا منبع آلودگی و بیماری است.

انتهای پیام/