اقتصادی

نه تنها اشتباهات گذشته خنثی نشده، بلکه درحال تکرار است!

یک کارشناس بازار سرمایه با اشاره به بخشنامه مالیاتی صادرات فرآورده های معدنی گفت: در حالی که هدف در سال جدید بازگرداندن اعتماد سرمایه گذاران به بازار سرمایه بود، اما اشتباهات گذشته را نه تنها خنثی می کنند، بلکه در حال تکرار آن هستند.

فردین آقابزرگی با بیان اینکه هدف اتاق فکر در حوزه اقتصاد، بازار سرمایه و مسائل مرتبط با سرمایه، بازگشت سرمایه از خارج به کشور است، گفت: این گذر نیز در حال تشدید است. ما در یک سال و نیم اخیر شاهد سه تصمیم از این دست بوده ایم.

وی افزود: علاوه بر آخرین بخشنامه، اعمال تعرفه صادراتی بر فرآورده های نیمه خام پتروشیمی مانند اوره و آمونیاک و قیمت گاز به شکل تعریف شده در بودجه های صنعت حاکی از انسجام در درک منافع کلان کشور برای حمایت از تولید است. نداره. اگرچه شعار امسال ایجاد تولید و اشتغال دانش بنیان است، اما چنین مقرراتی تنها تولید را تضعیف می کند.

این کارشناس بازار سرمایه تاکید کرد: این کار در حالی قابل انجام است که در حوزه دلالی می توان مالیات و عوارض زیادی اعمال کرد اما بانک اطلاعاتی منسجم یا اراده کافی وجود ندارد. این مسائل باعث بی اعتمادی به بازار سرمایه می شود. اگرچه همه معتقد بودند که در سال 1401 اعتماد از دست رفته سهامداران به بازار سرمایه بازگردانده شده است، اما چنین تصمیماتی نه تنها اشتباهات گذشته را خنثی می کند، بلکه اشتباهات گذشته را تکرار می کند.

به گزارش خبر فوری، روز گذشته بخشنامه مالیات بر صادرات محصولات معدنی از سوی وزارت صمت ابلاغ شد که بر اساس آن شاخص کل بورس از مرز 33 هزار واحد گذشت. اروری.

انتهای پیام/